W minioną sobotę zarówno seniorzy, jak i oldboje zakończyli piłkarskie rozgrywki rundy jesiennej. Pierwszy zespół Bizona Cerkwica przerwał długą serię porażek wygrywając po bardzo dobrym spotkaniu z Koroną w Stuchowie 6:4. Gorzej powiodło się oldbojom, którzy na własnym boisku musieli uznać wyższość gryfickiej Sparty.

DSC_5990

Seniorzy Bizona Cerkwica w 13 kolejce rozgrywek o mistrzostwo A klasy gr. 1 zmierzyli się na wyjeździe z Koroną Stuchowo. Seria ostatnich przegranych spotkań spowodowała, że nasza drużyna na murawę wyszła bardzo zmotywowana. Cel był jeden – wygrać. Mecz od pierwszych minut układał się pomyślnie. Mądrze rozgrywana piłka pozwalała na oddawanie celnych strzałów. W 5 minucie Artur Rak otworzył wynik meczu, w 13 minucie Konrad Gałysa podwyższył prowadzenie, a po strzale Mariusza Wlaźlaka w 24 minucie Bizon prowadził już trzema bramkami. W 44 minucie, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Korona strzeliła swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu, ustalając wynik do przerwy na 1:3.  W drugiej części spotkania po czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy Bizon od 49 minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Po faulu na Jakubie Kaczyńskim sędzia podyktował jedenastkę dla Bizona. Wykorzystany przez Pawła Rębisza w 61 minucie rzut karny podwyższył prowadzenie cerkwickiej drużyny na 1:4. W 71 minucie faul naszego bramkarza Patryka Hasika na zawodniku Korony spowodował z kolei podyktowanie przez arbitra kolejnego rzutu karnego. Tym razem to gospodarze wykorzystali swoją szansę. Z minuty na minutę wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Kolejny raz Mariusz Wlaźlak zaliczył celne trafienie do bramki przeciwnika w 77 minucie. Kolejne dwie bramki w 82 i 85 były dziełem piłkarzy ze Stuchowa. Jednobramkowe prowadzenie Bizona zapowiadało nerwową końcówkę. Temperaturę spotkania uspokoił stawiając przysłowiową „kropkę nad i” w 90 minucie Łukasz Basiukiewicz. Po wyjściu zespołu z szybką kontrą nasz piłkarz wyprzedził obrońcę Korony i pewnym strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Zastępujący na murawie Piotra Górskiego zawodnik Bizona przypieczętował zwycięstwo drużyny z Cerkwicy ustanawiając wynik meczu na 4:6.

Korona Słuchowo – Bizon Cerkwica 4:6 (1:3)

Bramki dla Bizona: Artur Rak (5’), Konrad Gałysa (13’), Mariusz Wlaźlak (24 i 77’), Paweł Rębisz (61’) i Łukasz Basiukiewicz (90’).

Żółte kartki: Łukasz Sułek (53’), Artur Rak (66’), Patryk Hasik (70’), Piotr Brodziński (73’), Mariusz Wlaźlak (77’), Łukasz Basiukiewicz (90’).

Skład Bizona: Patryk Hasik, Konrad Gałysa (Łukasz Kubicki), Adrian Płotała, Łukasz Sułek, Piotr Górski (Łukasz Basiukiewicz), Mariusz Wlaźlak, Artur Rak (Piotr Brodziński), Paweł Rębisz, Grzegorz Iwanów, Jakub Kaczyński, Patryk Strojek.

Po 12 spotkaniach rundy jesiennej 2019/2020 Bizon Cerkwica zajmuje w tabeli 11 miejsce. Na 9 punktowy dorobek A klasowej drużyny Bizona składają się 3 zwycięstwa i 9 porażek. Przed drużyną zimowy okres przygotowawczy, który zweryfikują spotkania w rundzie rewanżowej.

Zrzut ekranu (134)Zrzut ekranu (137)Zrzut ekranu (139)Zrzut ekranu (142)

W meczu 12 kolejki II Pomorskiej Ligi Oldbojów Bizon na własnym boisku podejmował Spartę Gryfice. To spotkanie zakończyło się wysoką porażką dla drużyny gospodarzy, bo aż 1:7. Spadkowicz z I ligi, czyli gryficka Sparta od początku spotkania dyktowała warunki gry i pewnie pokonała naszych oldbojów. Honorowe trafienie dla Bizona zdobył Krzysztof Jankowski. Runda jesienna nie była udana dla najstarszej drużyny Bizona, która w II Pomorskiej Lidze Oldbojów zajęła ostatnie, 13 miejsce w tabeli.