Inne
DZIŚ DZIEŃ DZIECKA

DZIŚ DZIEŃ DZIECKA

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to święto wszystkich pociech zarówno tych małych jak i nieco większych. 1 czerwca co roku wyczekiwany jest przez dzieci podobnie jak urodziny czy gwiazdka. Tego dnia każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i miło spędzić czas z najbliższymi. 
POŻAR DOMU W NIEDYSZU

POŻAR DOMU W NIEDYSZU

Dziś w Niedyszu palił się budynek mieszkalny. Do akcji gaśniczej zadysponowanych zostało pięć zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa część poszycia dachowego. 
BADANIE STRUKTURY GOSPODARSTW ROLNYCH

BADANIE STRUKTURY GOSPODARSTW ROLNYCH

Główny Urząd Statystyczny od 1 czerwca do 14 sierpnia br. będzie przeprowadzał wśród rolników badanie R-SGR czyli Badanie Struktury Gospodarstw Rolnych. Jest to obowiązkowe, cykliczne badanie realizowane we wszystkich krajach UE. W Polsce wykonuje je GUS co 3–4 lata. 
35 LAT KOŁA PZW W CERKWICY

35 LAT KOŁA PZW W CERKWICY

Wędkarze świetowali 35-lecie istnienia Koła PZW nr 5 „Liwia Łuża” w Cerkwicy. Jubileusz odbył się w świetlicy cerkwickiej remizy i oprócz członków koła uczestniczyli w nim również zaproszeni goście. Działalność koła to nie tylko przyjemność z przebywania nad wodą i sportowa rywalizacja, ale również uczestnictwo w życiu społecznym. 
POŻAR NA BUDOWIE W CERKWICY

POŻAR NA BUDOWIE W CERKWICY

Dzisiejszej nocy około godziny 1:48 na terenie budowy stacji paliw przy drodze wojewódzkiej nr 110 w Cerkwicy doszło do  pożaru. Ogień wydostający się z budynku zauważył przejeżdżający w pobliżu kierowca, który powiadomił służby.
ZAPROSZENIE NA KIERMASZ CIAST

ZAPROSZENIE NA KIERMASZ CIAST

W imieniu Sołtysa Marka Grzelaka, Rady Sołeckiej , Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Cerkwicy i Koła Wędkarskiego PZW nr 5 „Liwia Łuża” serdecznie zapraszamy na charytatywny kiermasz ciast.
OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA

OSTATNIE GODZINY GŁOSOWANIA

Już dziś o godzinie 21:30 zakończy się pierwszy etap głosowania w plebiscycie Mistrzowie AGRO 2023. Przedstawiciele naszej gminy są o krok od zdobycia tytułów i nagród na szczeblu powiatowym tego prestiżowego wiejsko-rolniczego konkursu. Warto oddać swój głos, by pomóc im awansować do etapu wojewódzkiego.
AKCJA CHARYTATYWNA W ZSP

AKCJA CHARYTATYWNA W ZSP

Domowe ciasta, babeczki i inne smakołyki można było zakupić na kiermaszu w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a każdy odwiedzający szkolne stoisko dołożył swoją cegiełkę do odbudowy domu rodziny z Cerkwicy.
KONDOLENCJE

KONDOLENCJE

  karnickie.info
UKWIECONE DREŻEWO

UKWIECONE DREŻEWO

Wraz z nadejściem wiosny rozkwitają miejscowości naszej gminy. W Dreżewie dzieci w ramach zajęć świetlicowych posadziły piękne, kolorowe kwiaty. Efekty wspólnej pracy zachwycają, a kwiatowe rabatki znacznie poprawiły estetykę miejscowości.
WIOSENNE PORZĄDKI WĘDKARZY

WIOSENNE PORZĄDKI WĘDKARZY

Jak co roku wędkarze z Gminy Karnice zorganizowali sprzątanie wód w Lędzinie i Ninikowie. W akcję włączyło się kilkunastu członków Koła Pzw nr 5 Liwia Łuża w Cerkwicy. Mimo, że zebranych odpadów było mniej niż w roku ubiegłym, to wiosenne sprzątanie jest nadal bardzo potrzebne. 
DZIEŃ STRAŻAKA

DZIEŃ STRAŻAKA

Jak co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Jest ono okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną oraz ciężką pracę ratującą ludzkie zdrowie, życie i dobytek. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – tak brzmi hasło obrazujące etos strażackiej służby.