Author Archive
SOŁECTWA NA DOŻYNKACH: DROZDOWO

SOŁECTWA NA DOŻYNKACH: DROZDOWO

Na stoisku Sołectwa Drozdowo można było m.in. spróbować deski wyrobów wędzonych i specjalnej potrawy z garnka sołtysa. Nagrodę w konkursach otrzymało natomiast ciasto ze śliwką.  
SOŁECTWA NA DOŻYNKACH: KONARZEWO

SOŁECTWA NA DOŻYNKACH: KONARZEWO

Bogate menu przygotowane przez Sołectwo Konarzewo zachęcało do degustacji. Jedna z przygotowanych potraw „kura po staropolsku” zdobyła I miejsce w kategorii najlepsza potrawa.
"Wykroje" - warsztaty krawieckie i wystawa tradycji krawiectwa dawnego na Pomorzu Zachodnim.

„Wykroje” – warsztaty krawieckie i wystawa tradycji krawiectwa dawnego na Pomorzu Zachodnim.

W imieniu Państwa Agnieszki Rek-Lipczyńskiej i Jerzego Lipczyńskiego zapraszamy do Pałacu w Paprotnie  na warsztaty krawieckie „Wykroje”. Już w najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 15:00 do 18:00 odbędą  się bezpłatne warsztaty krawieckie w pięknej pałacowej scenerii.
MŁODZIEŻ Z BURKHARDTSDORF W KARNICACH

MŁODZIEŻ Z BURKHARDTSDORF W KARNICACH

W 2005 roku Gmina Karnice podpisała umowę partnerstwa z niemiecką Gminą Burkhardtsdorf. Rok później rozpoczęła się wymiana młodzieży szkolnej. W tym roku po raz 14 nasi uczniowie byli w Burkhardtsdorf, a ich niemieccy rówieśnicy przyjechali do Karnic. Przez te lata zmieniali się uczniowie i ich opiekunowie. Przez te 14 lat na każdej wymianie był zawsze...
SZUKAMY PIŁKARSKICH TALENTÓW

SZUKAMY PIŁKARSKICH TALENTÓW

W imieniu Klubu Bizon Cerkwica serdecznie zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami na treningi najmłodszej klubowej drużyny. Skrzaty do końca września trenować będą na stadionie w Cerkwicy w każdy piątek o godz. 16:00.  Trening jest bezpłatny.
WYJĄTKOWA SESJA, WYJĄTKOWE MODELKI, WYJATKOWE WNĘTRZA

WYJĄTKOWA SESJA, WYJĄTKOWE MODELKI, WYJATKOWE WNĘTRZA

Pałac w Paprotnie staje się coraz ważniejszą częścią życia społeczno-kulturalnego w gminie. Powołana w celu przywrócenia jego świetności „Fundacja Lipczyńskich Pałac Paprotno” podejmuje nie tylko działania zmierzające do renowacji obiektu, ale chce również tchnąć w obiekt nowe życie. Przykładem takich działań jest sesja fotograficzna dla dzieci w strojach szytych według XIX wiecznych wzorów.
DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY REMIZY

DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY REMIZY

PGE Energia Odnawialna S.A. dofinansuje kwotą 200 000 zł rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karnicach. Podpisana została umowa, dzięki której gmina uzyska dofinansowanie na tą oczekiwaną przez strażaków inwestycję. Prace rozpoczną się w 2020 roku.
DOŻYNKOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

DOŻYNKOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

Święto plonów w Gminie Karnice przebiegło przy sprzyjającej aurze pogodowej i pozytywnej atmosferze. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców gminy i gości, którzy przybyli 7 września do Karnic. Jak zwykle nie zawiodły sołectwa, które przygotowały wspaniałe potrawy i piękne stoiska. Bogactwo dźwięków zaprezentowanych przez występujące zespoły trafiło do każdego słuchacza. 
BIZON WYGRYWA Z POMORZANINEM

BIZON WYGRYWA Z POMORZANINEM

Bizon Cerkwica pokonał na własnym boisku Pomorzanin Przybiernów 3:1 w trzeciej kolejce rozgrywek A-klasy. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Karol Karczewski, Szymon Chodziutko i Konrad Gałysa.
90-te urodziny Pani Genowefy Wicińskiej

90-te urodziny Pani Genowefy Wicińskiej

Pani Genowefa Wicińska z Ciećmierza obchodziła 90-te urodziny. Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności dla jubilatki złożyli Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Karnicach. Do życzeń dołącza również karnickie.info.
GMINA W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE

GMINA W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Paweł Mirowski i Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy wdrażaniu Programu Czyste Powietrze. W ramach Programu można uzyskać dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji domów jednorodzinnych.
ZAPROSZENIE NA DOŻYNKOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

ZAPROSZENIE NA DOŻYNKOWE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

Już w sobotę w Karnicach Dożynkowe Spotkanie z Tradycją. Msza  św. dziękczynna rozpocznie się o godz. 13:00 w karnickim kościele. Pozostała część zaplanowanych uroczystości odbędzie się na placu przy Klubie Kultury. Na scenie zobaczymy m.in. Czerwoną Różę, Żurawianki i kapelę Kryzys. Gwiazdami wieczoru będą zespoły Farba i Cocktail Boys. Zobaczymy także teatr ognia Firemist. Przede...