Author Archive
Przez Lędzin jak na wyścigach

Przez Lędzin jak na wyścigach

Czas letniego wypoczynku z racji położenia naszej gminy wiąże się ze zwiększonym ruchem pojazdów. Niestety wielu kierowców chce jak najszybciej dotrzeć na upragnione wybrzeże, nie zważając na znaki z ograniczeniami. Jest prawdziwe utrapienie dla mieszkańców, którzy muszą bardzo uważać przechodząc przez jezdnię, czy wyjeżdżając ze swoich posesji.
Przebudowa alejki na cmentarzu w Cerkwicy

Przebudowa alejki na cmentarzu w Cerkwicy

Zakład Gospodarki Komunalnej w Karnicach buduje alejki na cmentarzu w Cerkwicy. W roku 2014 zaplanowano wiele prac, które mają być wykonane we własnym zakresie przez pracowników ZGK. Jedną z nich jest utwardzenie kostką polbrukową głównej alejki na cmentarzu w Cerkwicy. Już w trakcie prac zdecydowano o przebudowie schodów do kapliczki.
Trampkarze na obozie sportowym

Trampkarze na obozie sportowym

Na początku lipca najmłodsi piłkarze Bizona Cerkwica przebywali na obozie sportowym w Rakoniewicach. W trakcie wyjazdu nie tylko trenowali, ale również zwiedzali i odpoczywali.
Szkolenia z ratownictwa medycznego dla strażaków z OSP

Szkolenia z ratownictwa medycznego dla strażaków z OSP

Od kilku tygodni w cerkwickiej remizie odbywały się szkolenia dla strażaków ochotników. Dzięki tej inicjatywie wśród naszych mieszkańców przybyła liczba osób, które będą potrafiły udzielić pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach. W niedzielę 13 lipca pierwsza grupa ukończyła szkolenie i choć egzamin nie był łatwy, to zdali go wszyscy uczestnicy.
Nowy plac zabaw w Gocławicach

Nowy plac zabaw w Gocławicach

W Gocławicach powstał nowy plac zabaw. Podobnie jak w przypadku placu zabaw w Ninikowie zakup i montaż został zrealizowany z dofinansowaniem środków unijnych. Zostały one pozyskane przez Gminę w ramach naborów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Gryflandia” na tzw. „Małe Projekty”. Wartość obu placów wyniosła 21 400 zł, z tego 17 400 zł to dofinansowanie unijne. Nowe place...
Zachowaj ostrożność ! Pogoda sprzyja również pożarom

Zachowaj ostrożność ! Pogoda sprzyja również pożarom

Wysokie temperatury powodują, że trawa, ściółka leśna czy słoma są bardzo suche. Sprzyja to powstawaniu pożarów. Ich przyczyną bywają podpalenia, ale często również niefrasobliwość, brak ostrożności. Wystarczy niedogaszony niedopałek papierosa lub ognisko rozpalone w nieodpowiednim miejscu by spowodować groźny w skutkach pożar. W poprzednim tygodniu Ochotnicza Straż Pożarna z Karnic i Cerkwicy gasiła m.in. pożar...
Grażyna Żakiewicz nowym sołtysem Dreżewa

Grażyna Żakiewicz nowym sołtysem Dreżewa

Grażyna Żakiewicz została wybrana sołtysem Dreżewa. Do Rady Sołeckiej wybrano Czesławę Mroczek, Jerzego Zgierskiego i Kornela Nowaka. Wybory odbyły się w związku z rezygnacją z funkcji poprzedniego Sołtysa. Pani Grażyna od dawna jest bardzo zaangażowana w życie swojej wsi. Nawet nie będąc sołtysem zawsze włączała się w organizację sołeckich przedsięwzięć.
Groźny wypadek samochodu z butlami gazu

Groźny wypadek samochodu z butlami gazu

Nieprzystosowany do przewozu butli z gazem samochód dostawczy najechał na wysepkę w Skrobotowie przy drodze wojewódzkiej 110 i wjechał na jedną z posesji. Kilka metrów od miejsca gdzie zatrzymał się pojazd bawiły się dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Złodzieje ukradli iglaki z ronda

Złodzieje ukradli iglaki z ronda

W czerwcu pracownicy ZGK nasadzili kwiaty i iglaki na rondach przy drodze wojewódzkiej 110. Widok ukwieconych rond cieszy mieszkańców, czemu dawali wyraz również na naszym portalu. Niestety w ubiegłym tygodniu skradzione zostały nasadzone na rondach iglaki. Skusiły złodzieja mimo stosunkowo niedużej wartości. Życzę złodziejowi miłego wypoczynku przy iglakach. Ze świadomością że jest złodziejem – powiedziała...
Plac zabaw w Ninikowie

Plac zabaw w Ninikowie

W Ninikowie powstał nowy plac zabaw. Zakup i montaż został zrealizowany z dofinansowaniem środków unijnych pozyskanych przez Gminę w ramach naborów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Gryflandia”.  Z placu korzystać będą nie tylko dzieci z Ninikowa, ale również maluchy, które wraz z rodzicami odpoczywają w miejscowości w okresie letnim – mówią mieszkańcy.
ZNÓW NADMIERNA SZYBKOŚĆ

ZNÓW NADMIERNA SZYBKOŚĆ

W niedzielę rano w Karnicach jadący prawdopodobnie z nadmierną szybkością samochód nie zmieścił się w zakręt na skrzyżowaniu przy poczcie. Skutkiem tego pojazd znalazł się na poboczu. Zniszczył kwietnik i uszkodził znak drogowy. W miejscu zdarzenia znajduje się przejście dla pieszych.
Brawurowa jazda, a mieszkańcy bez wody

Brawurowa jazda, a mieszkańcy bez wody

W Konarzewie kierujący samochodem dostawczym próbował manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej pod górkę, gdy na górce z naprzeciwka pojawił się trzeci pojazd. Szczęśliwie zdarzenie nie skończyło się dramatycznymi konsekwencjami. Uszkodzony natomiast został hydrant. W wyniku czego mieszkańcy Konarzewa, Skalna i części Pogorzelicy przez ponad dwie godziny pozbawieni byli wody.