Author Archive
ZAPROSZENIE NA FESTYN

ZAPROSZENIE NA FESTYN

W sobotę 2 maja odbędzie się Festyn z okazji Dnia Flagi Państwowej. Miejsce: plac przy Gminnym Klubie Kultury w Karnicach. Początek o godz. 16.00. W programie występy zespołów muzycznych, wioska dziecięca i zabawa taneczna. Organizatorem Festynu jest Gmina Karnice z dofinansowaniem LGD „Gryflandia”.
Wyrównane spotkanie, ale punktów nie ma

Wyrównane spotkanie, ale punktów nie ma

Spotkanie oldbojów Bizona Cerkwica z zespołem z Mirosławca było bardzo wyrównane. Zdecydował brak szczęścia i koncentracji na początku drugiej połowy. Minimalna przegrana na wyjeździe 1:2 wstydu nie przynosi, chociaż żal punktów, które były na wyciągnięcie ręki.
GŁUPI ŻART

GŁUPI ŻART

Straż pożarna musiała interweniować w Czaplinie Wielkim. „Żartowniś” przed świetlicą w Czaplinie Wielkim rozsypał środek chemiczny, zawierający chlor. Przy uprzątnięciu skażenia udział wzięła jednostka OSP w Karnicach. Środek chemiczny został zneutralizowany, a teren wyczyszczony. Autor tego „żartu” nie wiedział zapewne, że jego czyn jest karalny. Dochodzenie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rewalu.
KARNICKIE BOCIANY W GNIEŹDZIE

KARNICKIE BOCIANY W GNIEŹDZIE

Dłużej niż zwykle czekali mieszkańcy Karnic w tym roku na powrót bocianów. Spowodowane to było spóźniającą się wiosną. Początkowo pojawił się przed około trzema tygodniami bociek, by wkrótce odlecieć. W mijającym tygodniu wrócił wraz z partnerką. To już pewny znak, że ciepłe temperatury zagoszczą na dłużej. Bociany ochoczo zabrały się za poprawianie i uzupełnianie gniazda....
Młodzież grała w kratkę

Młodzież grała w kratkę

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w swoich rozgrywkach w miniony weekend młodzieżowe drużyny Bizona Cerkwica. Juniorzy pokonali Zalew Stepnica 5:2, natomiast trampkarze ulegli Szkółce Piłkarskiej Diego Gryfice 0:4.
TAJEMNICE PRZYRODY

TAJEMNICE PRZYRODY

Dziś, 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji by przybliżyć zagadnienia ekologii w Szkole Podstawowej w Cerkwicy zorganizowano konkurs „Tajemnice Przyrody”. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą, a wśród nich najlepsza była Ania Luter.
Zuzanna Brej wygrywa w Powiatowym Przeglądzie Piosenki

Zuzanna Brej wygrywa w Powiatowym Przeglądzie Piosenki

Ogromny sukces odniosła Zuzanna Brej w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej. Zuzanna została laureatem Przeglądu i będzie teraz reprezentować naszą gminę i powiat w Przeglądzie Wojewódzkim. Wyróżnienia otrzymali również Julia Modrzejewska i Jarosław Stręk.
Konsultacje Lokalnej Strategi Rozwoju na lata 2014 - 2020

Konsultacje Lokalnej Strategi Rozwoju na lata 2014 – 2020

Lokalna Grupa Działania „Gryflandia” zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie dotyczące Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 – 2020 w środę 22 kwietnia 2015 r. o godz. 16.00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.
Oldboje zaczynają od przegranej

Oldboje zaczynają od przegranej

Drużyna oldbojów rozpoczęła rozgrywki rundy wiosennej. W pierwszym spotkaniu nasi piłkarze ulegli w Radowie Małym tamtejszej Radowii 0:5.
Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Karnice

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Karnice

Na kanale w Niechorzu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego. Tym razem rywalizacja zakończyła się minimalnym zwycięstwem wędkarzy z Cerkwicy. Dobra pogoda, a przede wszystkim obfity połów sprawiły, że wszyscy wracali w dobrych humorach.
Chłopcy z Gimnazjum w turnieju powiatowym

Chłopcy z Gimnazjum w turnieju powiatowym

Z udziałem chłopców z naszego Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gryfickiego w piłce nożnej w kategorii wiekowej gimnazjum. Turniej odbył się na dwóch gryfickich Orlikach. Zawody stały na dobrym wyrównanym poziomie, nie zabrakło emocji. Nasi chłopcy co prawda nie wygrali turnieju ale za to… mają najlepszych kibiców i najwięcej fanek.
Wyrzucił i podpalił

Wyrzucił i podpalił

Turystyka – często mówimy, że może przyczynić się do rozwoju naszej gminy. Jednak chyba nie w wydaniu kogoś kto dotychczas stojące na jego działce domki kempingowe rozmontował, a następnie wywiózł na polną drogę między Lędzinem a Drozdowem i zwyczajnie podpalił. W kilkugodzinnej nocnej akcji gaszenia brali udział druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Karnic Skrobotowa....