Author Archive
ZDROWO JEMY I ZĄBKI MYJEMY

ZDROWO JEMY I ZĄBKI MYJEMY

W piątek 18 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Cerkwicy wzięły udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”.
BEZ PUNKTÓW

BEZ PUNKTÓW

Kłopoty kadrowe w zespole seniorskim niestety przełożyły się na słabe wyniki. W ostatnich dwóch spotkaniach Bizon zanotował dwie porażki. W nadchodzącym spotkaniu Bizon w dalszym ciągu nie będzie dysponował najsilniejszym składem.
95-te urodziny Pani Marii Skwirzyńskiej

95-te urodziny Pani Marii Skwirzyńskiej

Pani Maria Skwirzyńska z Kusina obchodziła 95-te urodziny. Z tej okazji redakcja karnickie.info składa dostojnej jubilatce serdeczne życzenia uśmiechu, szczęścia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.
SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cerkwicy włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata”. Młodzież z klas IV-VI sprzątała las mojszewski. Worki i rękawiczki na potrzeby akcji dostarczył Celowy Związek Gmin R-XXI.
PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Z 22 na 23 września obchodzimy równonoc jesienną, która daje początek astronomicznej jesieni. Jesień zaczyna się 23 września i potrwa 3 miesiące dokładnie do 22 grudnia. Od tego momentu dnia zacznie ubywać, a noc zacznie robić się coraz dłuższa. Jesień zdecydowanie nie należy do naszych ulubionych pór roku. Spadek temperatury i pogarszające się warunki atmosferyczne...
Oldboje przed meczem derbowym

Oldboje przed meczem derbowym

W najbliższą sobotę oldboje Bizona Cerkwica na stadionie w Cerkwicy zagrają lokalne derby z Wybrzeżem Rewalskim. Początek meczu o godz. 17.00-ej.  Pamiętajcie: kibice wybaczą wam wszystko, ale nie słabą grę z Rewalem !
SIŁA I GŁUPOTA

SIŁA I GŁUPOTA

Przystanki są fajne. Można na nich zaczekać na autobus – nie moknąc. Można też na nie nakrzyczeć – nie odpowiedzą. Można też spuścić im łomot – nie oddadzą. Z tej trzeciej możliwości skorzystał ktoś nie tyle silny, co głupi.
ZNÓW REMIS

ZNÓW REMIS

W czwartej kolejce rozgrywek A-klasy, podobnie jak przed tygodniem Bizon Cerkwica zremisował swój mecz i dołożył kolejny punkt w tabeli. Trudno jednak po kolejnym remisie nie odczuwać niedosytu. Bo tak jak poprzednie spotkanie tak i to było do wygrania. Szkoda, że jak dotąd w żadnym meczu trener Kamil Pasek nie mógł skorzystać z wszystkich piłkarzy....
PRACOWITY PONIEDZIAŁEK STRAŻAKÓW

PRACOWITY PONIEDZIAŁEK STRAŻAKÓW

Ten tydzień dla naszych strażaków rozpoczął się bardzo intensywnie. W niedzielę walczyli ze skutkami silnego wiatru, a wczoraj wyjeżdżali do akcji aż cztery razy. Mówi się, że jaki poniedziałek taki cały tydzień, oby w tym przypadku słowa te nie znalazły potwierdzenia.
WYNIKI REFERENDUM W GMINIE

WYNIKI REFERENDUM W GMINIE

Referendum przeprowadzone 6 września w Gminie Karnicach wyglądało podobnie jak w całym kraju. Niska frekwencja i brak zainteresowania wśród społeczeństwa. Podobnie jak w kraju, ci którzy jednak zagłosowali głosowali za JOW-ami, przeciw finansowaniu partii z budżetu i za interpretacją prawa na korzyść podatników.
Oldboje Bizona grali z Pomorzaninem Sławoborze

Oldboje Bizona grali z Pomorzaninem Sławoborze

Trzecie spotkanie sezonu oldboje Bizona Cerkwica rozegrali na własnym boisku ze spadkowiczem z I Ligi – drużyną Pomorzanina Sławoborze. Były pierwszoligowiec okazał się za silny dla naszej ekipy i zwyciężył w spotkaniu 4:1. Honorowe trafienie dla naszego zespołu było autorstwa Waldemara Łuczejko.
Powalone drzewa - skutki silnego wiatru

Powalone drzewa – skutki silnego wiatru

W niedzielę strażacy ochotnicy z Cerkwicy i Karnic wyjeżdżali by usuwać z dróg powalone silnym wiatrem drzewa. Wiejący z siłą około 40 km/h wiatr, w porywach osiągał 80 km/h. Skutkiem tak mocno wiejącego wiatru były powalone drzewa, które przysporzyły kłopotów podróżującym i pracy strażakom ochotnikom. Interweniowano m.in. na drodze wojewódzkiej 110 w okolicy Witomierza oraz...