Author Archive
Szkolenia z ratownictwa medycznego dla strażaków z OSP

Szkolenia z ratownictwa medycznego dla strażaków z OSP

Od kilku tygodni w cerkwickiej remizie odbywały się szkolenia dla strażaków ochotników. Dzięki tej inicjatywie wśród naszych mieszkańców przybyła liczba osób, które będą potrafiły udzielić pomocy poszkodowanym w wielu sytuacjach. W niedzielę 13 lipca pierwsza grupa ukończyła szkolenie i choć egzamin nie był łatwy, to zdali go wszyscy uczestnicy.
Nowy plac zabaw w Gocławicach

Nowy plac zabaw w Gocławicach

W Gocławicach powstał nowy plac zabaw. Podobnie jak w przypadku placu zabaw w Ninikowie zakup i montaż został zrealizowany z dofinansowaniem środków unijnych. Zostały one pozyskane przez Gminę w ramach naborów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Gryflandia” na tzw. „Małe Projekty”. Wartość obu placów wyniosła 21 400 zł, z tego 17 400 zł to dofinansowanie unijne. Nowe place...
Zachowaj ostrożność ! Pogoda sprzyja również pożarom

Zachowaj ostrożność ! Pogoda sprzyja również pożarom

Wysokie temperatury powodują, że trawa, ściółka leśna czy słoma są bardzo suche. Sprzyja to powstawaniu pożarów. Ich przyczyną bywają podpalenia, ale często również niefrasobliwość, brak ostrożności. Wystarczy niedogaszony niedopałek papierosa lub ognisko rozpalone w nieodpowiednim miejscu by spowodować groźny w skutkach pożar. W poprzednim tygodniu Ochotnicza Straż Pożarna z Karnic i Cerkwicy gasiła m.in. pożar...
Grażyna Żakiewicz nowym sołtysem Dreżewa

Grażyna Żakiewicz nowym sołtysem Dreżewa

Grażyna Żakiewicz została wybrana sołtysem Dreżewa. Do Rady Sołeckiej wybrano Czesławę Mroczek, Jerzego Zgierskiego i Kornela Nowaka. Wybory odbyły się w związku z rezygnacją z funkcji poprzedniego Sołtysa. Pani Grażyna od dawna jest bardzo zaangażowana w życie swojej wsi. Nawet nie będąc sołtysem zawsze włączała się w organizację sołeckich przedsięwzięć.
Groźny wypadek samochodu z butlami gazu

Groźny wypadek samochodu z butlami gazu

Nieprzystosowany do przewozu butli z gazem samochód dostawczy najechał na wysepkę w Skrobotowie przy drodze wojewódzkiej 110 i wjechał na jedną z posesji. Kilka metrów od miejsca gdzie zatrzymał się pojazd bawiły się dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Złodzieje ukradli iglaki z ronda

Złodzieje ukradli iglaki z ronda

W czerwcu pracownicy ZGK nasadzili kwiaty i iglaki na rondach przy drodze wojewódzkiej 110. Widok ukwieconych rond cieszy mieszkańców, czemu dawali wyraz również na naszym portalu. Niestety w ubiegłym tygodniu skradzione zostały nasadzone na rondach iglaki. Skusiły złodzieja mimo stosunkowo niedużej wartości. Życzę złodziejowi miłego wypoczynku przy iglakach. Ze świadomością że jest złodziejem – powiedziała...
Plac zabaw w Ninikowie

Plac zabaw w Ninikowie

W Ninikowie powstał nowy plac zabaw. Zakup i montaż został zrealizowany z dofinansowaniem środków unijnych pozyskanych przez Gminę w ramach naborów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania „Gryflandia”.  Z placu korzystać będą nie tylko dzieci z Ninikowa, ale również maluchy, które wraz z rodzicami odpoczywają w miejscowości w okresie letnim – mówią mieszkańcy.
ZNÓW NADMIERNA SZYBKOŚĆ

ZNÓW NADMIERNA SZYBKOŚĆ

W niedzielę rano w Karnicach jadący prawdopodobnie z nadmierną szybkością samochód nie zmieścił się w zakręt na skrzyżowaniu przy poczcie. Skutkiem tego pojazd znalazł się na poboczu. Zniszczył kwietnik i uszkodził znak drogowy. W miejscu zdarzenia znajduje się przejście dla pieszych.
Brawurowa jazda, a mieszkańcy bez wody

Brawurowa jazda, a mieszkańcy bez wody

W Konarzewie kierujący samochodem dostawczym próbował manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej pod górkę, gdy na górce z naprzeciwka pojawił się trzeci pojazd. Szczęśliwie zdarzenie nie skończyło się dramatycznymi konsekwencjami. Uszkodzony natomiast został hydrant. W wyniku czego mieszkańcy Konarzewa, Skalna i części Pogorzelicy przez ponad dwie godziny pozbawieni byli wody.
Pożegnanie III klasy w Gimnazjum

Pożegnanie III klasy w Gimnazjum

W piątek uczniowie Gimnazjum w Karnicach zakończyli rok szkolny 2013/2014. Był to także wzruszający moment pożegnania absolwentów klasy III. Najlepszym absolwentem Gimnazjum został Arkadiusz Milcarek.
Harcerski biwak nad morzem

Harcerski biwak nad morzem

20 Karnicka Drużyna Harcerska zakończyła rok harcerski biwakiem nad morzem w Rewalu. Były zabawy i wspólne śpiewanie, a także „chrzest” nowych członków rodziny.
Wyróżnienia na „Sąsiadach”

Wyróżnienia na „Sąsiadach”

Potrawy przygotowane przez pracowników Gminnego Klubu Kultury Barbarę Gran i Krystynę Sitarek zdobyły wyróżnienia w konkursie na „Potrawę Sąsiada”