Author Archive
Sołectwa na dożynkach: KONARZEWO

Sołectwa na dożynkach: KONARZEWO

Stoisko sołectwa Konarzewo wylosowało w tym roku „jedynkę” czyli prezentowało się jako pierwsze. Przysmaki przygotowane przez mieszkańców sołectwa polecali Sołtys Krzysztof Tyrpień i opiekun świetlicy Agata Szpakowska. Na stoisku można było spróbować m.in.: flaczków tradycyjnych, pieczonych udek, drobiowych faworków, faszerowanych pieczarek, sałatki jarzynowej, pasty twarogowej, ciasta. Szczególnym powodzeniem cieszył się swojski chleb własnego wypieku ze...
Przegrana na wyjeździe

Przegrana na wyjeździe

Rywalizujący w II lidze Zachodniopomorskiej Ligi Oldbojów zespół Bizona Cerkwica przegrał na wyjeździe z Jesion-Trans-Oldboje Tychowo 0:2.
AUTO WJECHAŁO DO ROWU

AUTO WJECHAŁO DO ROWU

Do niegroźnego wypadku doszło wczoraj na ulicy Szkolnej w Cerkwicy. VW Golf około godziny 14.30 wjechał do rowu na wysokości bloku nr 2. Samochód pomogli wyciągnąć z rowu inni kierowcy.
Sołectwa na dożynkach: WĘGORZYN

Sołectwa na dożynkach: WĘGORZYN

Podczas dożynek swoje stoisko przygotowało sołectwo Węgorzyn. W przygotowanie stoiska zaangażowało się wielu mieszkańców. Pani Sołtys Teresa Lange i opiekun świetlicy Marzena Józefowicz zaprosiły nas do zdegustowania m.in.: 1. Rolady z kurczaków z nadzieniem: - szpinakowym - mięsem mielonym - warzywami - pieczarkami 2. Dewolaji nadziewanych: - szpinakiem, twarogiem i papryką - pieczarkami z żółtym...
NA DZIKIM ZACHODZIE

NA DZIKIM ZACHODZIE

W niedzielę 31 sierpnia Park Rozrywki w Zieleniewie odwiedziły dzieci ze świetlicy wiejskiej w Paprotnie. Najmłodsi mieli okazję poznać zwyczaje Indian oraz życie kowbojów. Wspaniałe atrakcje i bezpośredni kontakt  ze zwierzętami z najdalszych zakątków ziemi zrobił ogromne wrażenie na dzieciach.
GRANIE W PLANIE

GRANIE W PLANIE

Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. W nadchodzący weekend w Cerkwicy kibicujemy zespołom seniorów i juniorów. Na wyjeździe swoje mecze zagrają oldboje i trampkarze.
Sołectwa na dożynkach: NICZONÓW

Sołectwa na dożynkach: NICZONÓW

W cyklu „Sołectwa na dożynkach” prezentujemy pierwsze z wystawiających się sołectw – Niczonów. W przygotowanie stoiska i potraw zaangażowali się mieszkańcy z Panią Sołtys Elżbietą Polowczyk, a także osoby mieszkające w innych miejscowościach, ale posiadające nieruchomości w Niczonowie. Na stoisku można było spróbować m.in.: chleba ze smalcem i ogórkiem, bigosu, gołąbków meksykańskich, polędwiczek w panierce...
Przegrana, która wstydu nie przynosi

Przegrana, która wstydu nie przynosi

Bizon Cerkwica po dobrym i emocjonującym spotkaniu uległ Polonii Płoty 1:3. Tym samym zespół żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski. Jednak zarówno w zwycięskim meczu z Falą Międzyzdroje jak i przegranym z Polonią drużyna wypadła bardzo dobrze. To dobry prognostyk przed rozgrywkami ligowymi. 
DOŻYNKOWE SPOTKANIA Z TRADYCJĄ

DOŻYNKOWE SPOTKANIA Z TRADYCJĄ

Święto plonów w Gminie Karnice przebiegło jak zawsze przy sprzyjającej aurze pogodowej, pozytywnej atmosferze oraz zaskakującej frekwencji mieszkańców gminy jak i całego powiatu, którzy przybyli 6 września na Boisko Sportowe w Cerkwicy.
Wybory samorządowe 16 listopada

Wybory samorządowe 16 listopada

Znany jest już termin wyborów samorządowych. Odbędą się one 16 listopada (I tura). Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie na naszej stronie i odpowiedzi na pytanie czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach samorządowych ?
WYSTARTOWAŁY ROGRYWKI PIŁKARSKIE

WYSTARTOWAŁY ROGRYWKI PIŁKARSKIE

Drużyny Bizona Cerkwica rozpoczęły rywalizację w sezonie 2014/2015. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz II rundy Pucharu Polski ZZPN. Już dziś o godz.16.45 na stadionie w Cerkwicy Bizon zagra z Polonią Płoty. Poniżej przedstawiamy wyniki dotychczas rozegranych spotkań przez drużyny Bizona.
BIZON PRZED SEZONEM

BIZON PRZED SEZONEM

Zespół Bizona Cerkwica przygotowuje się do nowego sezonu. Zadanie stojące w nadchodzącym sezonie przed drużyną trenera Kamila Paska to awans do wyższej klasy rozgrywkowej.