Author Archive
90-te urodziny Pana Tadeusza Maja

90-te urodziny Pana Tadeusza Maja

Pan Tadeusz Maj z Karnic obchodził 90-te urodziny. Ten piękny jubileusz był okazją do życzeń od rodziny, przyjaciół, sąsiadów i samorządu gminy. Do najserdeczniejszych życzeń uśmiechu, szczęścia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności dla jubilata dołącza również karnickie.info
Konkurs Plastyczny: TROĆ WĘDROWNA - ŚRODOWISKO ŻYCIA

Konkurs Plastyczny: TROĆ WĘDROWNA – ŚRODOWISKO ŻYCIA

Jedną z imprez towarzyszących złotowskiemu EKO-MIX-owi był konkurs plastyczny Troć wędrowna – środowisko życia. Wzięli w nim udział uczniowie i wychowankowie karnickiej szkoły. Nagrody zdobyły Julia Kolanek i Nikola Maziarz oraz wychowankowie „zerówki”.
PORZUCANE ZWIERZĘTA

PORZUCANE ZWIERZĘTA

Wakacje to nie tylko czas wypoczynku i beztroskich chwil, to niestety często również czas cierpienia porzucanych zwierząt.
Ostatni dzień nauki w gimnazjum…

Ostatni dzień nauki w gimnazjum…

W piątek 26 czerwca po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum w Karnicach. Przed nimi nowe wyzwania w nowych szkołach. Najlepszą absolwentką gimnazjum w roku szkolnym 2014/15 została Dominika Jankowska.
Zakończenie roku szkolnego w karnickiej podstawówce

Zakończenie roku szkolnego w karnickiej podstawówce

Samanta Mąkowska i Julia Kolanek to najlepsze absolwentki Szkoły Podstawowej w Karnicach. Najwyższą średnią wyników nauczania uzyskała Julia Kozłowska z klasy czwartej. Teraz czas na zasłużone wakacje.
ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO

Zakończył się rok pracy harcerzy. 20 Karnicka Drużyna Harcerska spotkała się z tej okazji na biwaku w Pogorzelicy. Zabawa, mimo nie sprzyjającej pogody była naprawdę dobra. Czas na wakacje, a po nich harcerze zapraszają do siebie wszystkich, którzy chcieliby spróbować harcerskiej przygody.
ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Na zakończenie rozgrywek oldboje Bizona Cerkwica spotkali się z drużyną Intermarche-Rega Trzebiatów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Bramki dla Bizona zdobyli: Andrzej Gutowski, Waldemar Łuczejko i Marcin Kaliszan. Ostatecznie nasz zespół zajął 6 miejsce w II Lidze Oldbojów.
Już pożegnania nadszedł czas…

Już pożegnania nadszedł czas…

„Już pożegnania nadszedł czas…” – tak śpiewała klasa VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, która żegnała nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki. Kolejnym etapem ich edukacyjnej drogi będzie szkoła gimnazjalna. Radość z wakacji mieszała się z odrobiną żalu, ze to już ostatnie chwile w tej szkole.
Maluchy z Cerkwicy rozpoczęły wakacje

Maluchy z Cerkwicy rozpoczęły wakacje

W czwartek zakończył się rok szkolny w oddziale „0” w cerkwickiej szkole. Dzieci i rodzice dziękowali opiekunom, a na dobry początek wakacji był pyszny tort.
GMINNE ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE

GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

W ubiegłą sobotę swoje umiejętności i sprawność sprawdzili strażacy ochotnicy z naszej gminy. Poza drużynami młodzieżowymi i seniorskimi z gminy Karnice w zawodach udział wzięli gościnnie strażacy z gminy partnerskiej Burkhardtsdorf.
ZAŚPIEWALI NA EKO-MIXIE

ZAŚPIEWALI NA EKO-MIXIE

W Płotach odbyła się już XXII edycja festiwalu EKO-MIX. Z sukcesami uczestniczyli w nim nasi wokaliści. Laureatkami festiwalu zostały Zuzanna Brej, Julia Modrzejewska, Gabriela Stogowska i Julia Kolanek, a wyróżnienie zdobyła Wiktoria Brauze.
Dziś mecz z Burkhardtsdorf

Dziś mecz z Burkhardtsdorf

Zespół piłkarski z partnerskiej gminy Karnic – Burkhardtsdorfu zwyciężył w swojej grupie rozgrywkowej i awansował do Landesklasse – odpowiednika naszej „okręgówki” (foto: radość po awansie). Jak wiemy nasz zespół również wywalczył awans. Obie drużyny spotkają się dziś w meczu towarzyskim. Ostatnie spotkanie tych zespołów zakończyło się naszym zwycięstwem, więc na pewno zespół z Burkhardtsdorfu będzie...