Author Archive
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. To dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
MARATON CZYTANIA

MARATON CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska Samorządy Uczniowskie Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach mają zaszczyt serdecznie zaprosić  wszystkich miłośników literatury na maraton czytania, który odbędzie się 13 listopada 2015 r. od godz. 18.00 do 20.00 w budynku szkoły w sali nr 7.
Konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju

Konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju

Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego zaprasza wszystkich mieszkańców w piątek 13 listopada 2015 r.  o godzinie 14.00 na spotkanie w sprawie uwag i propozycji do tworzonej lokalnej strategii rozwoju dotyczącej obszaru Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020, które odbędzie się  w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.
ZWYCIĘSTWO NA KONIEC RUNDY

ZWYCIĘSTWO NA KONIEC RUNDY

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki w rundzie jesiennej oldboje i zwycięstwem je zakończyli. Między pierwszym, a ostatnim meczem było gorzej, ale to zwycięstwo sprawiło, że kibice z nadzieją będą wyczekiwać początku rundy wiosennej.
DZIEŃ SENIORA W CERKWICY

DZIEŃ SENIORA W CERKWICY

Dzień Seniora  upłynął pod znakiem wyśmienitej zabawy oraz wspaniałej atmosfery, a najlepiej pokazywały to uśmiechnięte twarze licznie przybyłych gości.
Mamo, Tato – chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu

Mamo, Tato – chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu

Konkurs pod taką nazwą został zorganizowany przez gryficki SANEPID. Celem konkursu było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Drugie miejsce w konkursie zajęła Marcelina Janek, a wyróżnienia otrzymali Martyna Stec, Wiktoria Kelner, Kamil Łożyński, Milena Kulinicz i Oliwia Myślicka.
Zbiórka inna niż wszystkie.

Zbiórka inna niż wszystkie.

W sobotę 31 października harcerze z 20 Karnickiej Drużyny Harcerskiej  stawili się na niecodziennej zbiórce. W ruch poszły grabie i miotły. Zakasali rękawy i zabrali się do porządkowania nagrobków na cmentarzu komunalnym w Cerkwicy. Taką zbiórkę organizują co roku. Uporządkowano  kilkanaście zapomnianych grobów a także grób płk. Kazimierza Kosiarskiego. Na każdej mogile zapalono symboliczny znicz....
Halloween - najstraszniejsza noc w roku

Halloween – najstraszniejsza noc w roku

Halloween to tradycja, obchodzona w krajach anglosaskich. Do Polski dotarła w latach dziewięćdziesiątych. Głównym symbolem tego dnia jest świecąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Przede wszystkim ku uciesze dzieci, za sprawą zabawy „Cukierek albo psikus”. Dzieci chodzą z pojemnikami na cukierki po okolicy i odwiedzają mieszkańców. Gdy ktoś nie chce dać cukierka otrzymuje od...
CUKIEREK ALBO PSIKUS

CUKIEREK ALBO PSIKUS

Z ostatniej chwili: w naszych miejscowościach można spotkać straszliwe duszki. Jest jednak szansa na ocalenie. Musicie mieć sporą ilość słodyczy. Wówczas może was oszczędzą. foto: Duszki z Karnic
Harcerze sprzątali cmentarz

Harcerze sprzątali cmentarz

Na odbytej 29 października zbiórce zuchy zamiast tradycyjnie spędzać czas, wyposażone w miotły, grabki worki i rękawice ochoczo ruszyły do pracy. Z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem uporządkowały kilkanaście zapomnianych grobów na cmentarzu komunalnym w Karnicach. Na każdym odnowionym grobie został zapalony znicz.
Przedszkolaki (i ich rodzice) uczą się dbać o zęby

Przedszkolaki (i ich rodzice) uczą się dbać o zęby

Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Biedronek” i „Pszczółek” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Karnicach zakwalifikowane zostały do projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. W ramach projektu odbyły się już spotkania z dziećmi i rodzicami.
ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO

ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO

Już w poprzednim spotkaniu Bizon zasygnalizował, że dysponując większością swoich zawodników może być groźny i wygrać z niemal każdym w A-klasie. W minioną niedzielę udowodnił to w meczu z Jastrzębiem Łosośnica wygrywając 5:0.