Author Archive
FUNKCJONARIUSZ Z NA CZTERECH ŁAPACH

FUNKCJONARIUSZ Z NA CZTERECH ŁAPACH

Jak współpracuje się z psem tropiącym mogli zobaczyć uczniowie ZSP w Karnicach podczas spotkania z funkcjonariuszami Policji i psem policyjnym imieniem Fado. Pies nie tylko zaprezentował uczniom  swoje umiejętności, ale też podbił serca dzieci, które bardzo go polubiły.
AWANTURA O WYNIK

AWANTURA O WYNIK

14 marca to Dzień Liczby π (pi). Zainspirowało to Panią Magdalenę Ragan, nauczyciela matematyki w karnickiej szkole do zorganizowania międzyszkolnego konkursu matematycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie z Karnic i Cerkwicy, którzy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i umiejętnością pracy w grupie.
WOJEWODA USTALIŁ LICZBĘ RADNYCH

WOJEWODA USTALIŁ LICZBĘ RADNYCH

W jesiennych wyborach wybierzemy 15 radnych do Rady Gminy Karnice i 17 radnych do Rady Powiatu Gryfickiego. W przypadku powiatu oznacza to zmniejszenie liczby radnych o 2, ponieważ w obecnej kadencji jest ich 19. Wynika to z Zarządzenia Wojewody Zachodniopomorskiego.
BIZON ROZPOCZYNA RUNDĘ WIOSENNĄ

BIZON ROZPOCZYNA RUNDĘ WIOSENNĄ

Sezon przygotowawczy pierwszej drużyny Bizona dobiegł końca. Czas na mecze ligowe. Meczem ze Zniczem Wysoka Kamieńska piłkarze Bizona Cerkwica rozpoczną rundę wiosenną sezonu 2017/18. Spotkanie odbędzie się na boisku w Pobierowie w niedzielę o godz. 15.30.  
DZIEŃ KOBIET W SKOROBOTOWIE ZE STRAŻAKAMI

DZIEŃ KOBIET W SKOROBOTOWIE ZE STRAŻAKAMI

W gminnych świetlicach m.in. w Skrobotowie, Kuisnie i Ciećmierzu Sołtysi i Rady Sołeckie oraz opiekunki świetlic zorganizowały dla pań spotkania z okazji Dnia Kobiet. W organizację spotkania w Skrobotowie włączyli się również druhowie z tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej.
PIŁKARKI RĘCZNE Z KARNIC ZNÓW NA PODIUM

PIŁKARKI RĘCZNE Z KARNIC ZNÓW NA PODIUM

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Karnicach znów dały nam powód do dumy. Po wygraniu eliminacji powiatowych z powodzeniem zagrały w ćwierćfinałach mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w piłce ręcznej.
ZUCHY ZAPROSIŁY DO WSPÓLNEGO MASZEROWANIA

ZUCHY ZAPROSIŁY DO WSPÓLNEGO MASZEROWANIA

Słoneczna pogoda i szlachetny cel sprawiły, że młodsi i starsi chętnie wzięli udział w marszu nordic walking w sobotnie południe. Działo się to w ramach Dnia Kobiet na sportowo przygotowanego przez 16 Karnicką Gromadę Zuchową „Jagodziarnia” i jej drużynową Sylwię Jankowską.
OLDBOJE NA TURNIEJU W ŚWIDWINIE

OLDBOJE NA TURNIEJU W ŚWIDWINIE

W rozegranym w sobotę 10 marca VI Memoriale Halowej Piłki Nożnej Oldbojów im. Romualda Pałasza nasi oldboje zajęli 8 miejsce. Tym razem bez punktu, ale za to z trzema zdobytymi bramkami zakończyła turniej drużyna oldbojów Bizona. Następny turniej w Świdwinie 17 marca. Jako wierni kibice naszej drużyny niezłomnie trzymamy kciuki i liczymy na udany występ....
BYĆ KOBIETĄ - DZIEŃ  KOBIET W GKK

BYĆ KOBIETĄ – DZIEŃ KOBIET W GKK

W rytm słów piosenki Alicji Majewskiej  „Być kobietą, być kobietą” 8 marca w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach spotkały się mieszkanki z naszej Gminy by uczcić swój dzień. Na scenie zaprezentowały się zespoły z naszej gminy a przedstawiciele samorządu złożyli Paniom życzenia.
Życzenia dla Sołtysów

Życzenia dla Sołtysów

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. Z tej okazji redakcja karnickie.info wszystkim Sołtysom Gminy Karnice życzy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz sukcesów w działalności sołeckiej.
ŚWIETLICA W LĘDZINIE – ZOBACZ PROJEKT

ŚWIETLICA W LĘDZINIE – ZOBACZ PROJEKT

Na ostatniej sesji Rady Gminy Karnice dokonano zmian w budżecie. Wolne środki zostały przeznaczone na inwestycje. Jedną z nich jest budowa świetlicy w Lędzinie. Koszt budowy świetlicy ma wynieść 555 tys. zł, z dofinansowania ma pochodzić 300 tys. zł. Poniżej prezentujemy projekt świetlicy.
DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Młodzi gentelmani z cerkwickiego punktu przedszkolnego każdego roku starają się, by ich koleżanki w tym dniu poczuły się wyjątkowo – jak księżniczki. Jednak uprzejmi i szarmanccy wobec koleżanek są oczywiście przez cały rok.