Author Archive
ZŁAMANY SŁUP

ZŁAMANY SŁUP

Silny wiatr wiejący w niedzielę spowodował złamanie dużego konara przy mostku na ulicy Kasztanowej w Karnicach. Spadł on na linię elektryczna niskiego napięcia powodując tak silne naprężenie przewodów, że doprowadziło to do złamania słupa energetycznego. Zabezpieczeniem miejsca zdarzenia zajęła się Straż Gminna oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Karnic. Naprawą linii energetycznej i wymianą słupa zajęło...
BEZPŁATNE BADANIA W SKROBOTOWIE

BEZPŁATNE BADANIA W SKROBOTOWIE

W sobotę 1 sierpnia w godzinach 11.00 – 17.00 przy świetlicy w Skrobotowie przeprowadzone zostaną bezpłatne badania w celu wykrycia chorób układu krążenia. Zapraszamy.
FRUWAJĄCE PERGOLE PRZYCZYNĄ WYPADKU

FRUWAJĄCE PERGOLE PRZYCZYNĄ WYPADKU

Wczoraj po godzinie 20-ej między Karnicami a Mojszewem doszło do zdarzenia drogowego, do którego zadysponowana była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Karnicach. Doszło tam do kolizji na skutek nieodpowiedniego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Kierowca Nissana wiózł drewnianą pergolę, która pod wpływem podmuchu wiatru wylądowała na masce jadącego z przeciwnej strony Daewoo Matiza. Działania straży polegały na zabezpieczeniu...
MODA RECYKLINGOWA

MODA RECYKLINGOWA

Świetlica w Paprotnie przygotowała dla spędzających we wsi wakacje dzieci kolejną imprezę – ognisko i poczęstunek. Główną atrakcją imprezy był jednak pokaz mody recyklingowej w wykonaniu dzieci. Prezentowane stroje młode modelki i modele wykonały same.
UKRADLI TABLICE REEJESTRACYJNE

UKRADLI TABLICE REEJESTRACYJNE

Do „dziwnej” kradzieży doszło na parkingu w Cerkwicy. Z jednego z pojazdów skradziono tablice rejestracyjne. Na razie możemy tylko zgadywać kto to zrobił i dlaczego ?
W CZAPLINIE I KONARZEWIE NIE MA NUDY

W CZAPLINIE I KONARZEWIE NIE MA NUDY

Dzieci, które spędzają wakacje w swoich miejscowościach nie mogą narzekać na nudę. Zajęcia oraz inne atrakcje organizowane przez świetlice wiejskie urozmaicają wakacyjne dni. W Czaplinie Wielkim oprócz zajęć w świetlicy organizowane są pikniki oraz zabawy w plenerze. W Konarzewie natomiast jedną z głównych atrakcji było biwakowanie na świetlicy połączone z noclegiem, wspólnymi posiłkami oraz zajęciami...
PODRZUCANE ŚMIECI

PODRZUCANE ŚMIECI

Pomimo, że od dwóch lat obowiązuje nowy system odbioru odpadów wciąż znajdują się tacy, którzy wolą podrzucić śmieci do lasu niż do kontenera. Jeśli chcemy temu przeciwdziałać to wszyscy musimy reagować, gdy widzimy osoby podrzucające śmieci.
PIKNIK W SKROBOTOWIE

PIKNIK W SKROBOTOWIE

Rada Sołecka, rodzice i świetlica Skrobotowo zorganizowały dla dzieci piknik. Były konkursy i zabawy oraz kiełbaski pieczone na ognisku.
Pierwszy sparing na remis

Pierwszy sparing na remis

W swoim pierwszym sparingu piłkarze Bizona Cerkwica zremisowali w Stuchowie z Koroną 6:6. Wynik świadczy o słabszej postawie obrony w obu zespołach. Gdyby Bizon wykazał się lepszą skutecznością mógłby wygrać kilkoma bramkami, ale niestety zmarnowano kilka stuprocentowych okazji.
W KINIE I SALI ZABAW

W KINIE I SALI ZABAW

Dzieci z Paprotna wyjechały do kina Kapitol w Gryficach na film aniomowany „Minionki”. Po filmie wszyscy dalej dobrze się bawili w sali zabaw.
Pierwszy trening na nowym boisku

Pierwszy trening na nowym boisku

W piątek piłkarze Bizona Cerkwica zainaugurowali treningi przed zbliżającym się sezonem. Był to jednocześnie pierwszy trening na boisku w Cerkwicy. W niedzielę o 18.00 w Stuchowie pierwszy sparing z Koroną.  
Biwak w Dreżewie

Biwak w Dreżewie

Dzieci z Karnic i Dreżewa uczestniczyły w biwaku integracyjnym w Dreżewie. Były rozgrywki sportowe, wspólne śpiewanie i smaczny posiłek.