Po nieudanym początku sezonu, Bizon Cerkwica w ładnym stylu odniósł pierwsze zwycięstwo. W wyjazdowym spotkaniu pokonał zespół Resko Karcino. To bardzo ważne 3 punkty dla zespołu z Cerkwicy. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę na własnym boisku.

Po niezbyt udanym początku sezonu Bizon pokazał, że potrafi wygrywać w pięknym stylu. W minioną niedzielę na stadionie gminnym w Karcinie seniorzy Bizona Cerkwica w ramach 3 kolejki rozgrywek sezonu 2022/2023 klasy A zmierzyli się z drużyną Resko Karcino. Od pierwszej minuty spotkania widać było przewagę cerkwickiego zespołu, który umiejętnie kontrolował mecz. W 16 minucie wynik spotkania otworzył Robert Stangrycki, a już w 21’ zwiększył prowadzenie Bizona na 0:2. W końcówce pierwszej połowy w drużynie gospodarzy widoczna była mobilizacja na zdobycie bramki kontaktowej, lecz wynik spotkania do przerwy się nie zmienił.

W drugiej części spotkania Bizon kontynuował dobrą grę. W 66’ w sytuacji sam na sam strzałem na długi słupek bramkę zdobył Jakub Kaczyński, a w 75’ celne trafienie zaliczył Mariusz Wlaźlak. W 83 minucie drużynie z Karcina udało się zdobyć bramkę, lecz był to ostatni celny strzał w tym spotkaniu.

Wynik meczu Resko Karcino-Bizon Cerkwica 1:4 (0:2)

Strzelcy bramek: Robert Stangrycki x2, Jakub Kaczyński, Mariusz Wlaźlak.

Skład zespołu Bizon Cerkwica: Sebastian Jankowski, Gracjan Perskiewicz (65’ Adam Wierucki), Paweł Rębisz, Michał Drzewiecki, Patryk Drzewiecki (46’Grzegorz Kępiński), Jakub Kaczyński (65’ Allan Lisek), Mariusz Wlaźlak (80’ Tomasz Kuliberda), Robert Stangrycki, Szymon Wasylik, Jarosław Fijałkowski, Krzysztof Guster.

Są to bardzo ważne 3 punkty dla zespołu z Cerkwicy. Miejmy nadzieję, że to spotkanie rozpoczęło serię zwycięstw Bizona w tej rundzie.

W Karcinie drużyna Bizona Cerkwica wystąpiła w nowych strojach, które otrzymała od firmy ” FHU Daniel Siądecki Maszyny Budowlane” z siedzibą w Płotach ul. Podgórna 4. W imieniu Klubu i drużyny serdecznie dziękujemy.