Author Archive
DZIEŃ OTWARTY W WIOSCE ARTYSTYCZNEJ JANOWO

DZIEŃ OTWARTY W WIOSCE ARTYSTYCZNEJ JANOWO

Zabawy improwizacyjne dla dzieci i rodziców, zajęcia ze spontanicznego tworzenia piosenek, konkursy plastyczne i fotograficzne, warsztaty kulinarne z przygotowywania Janowiaków oraz wykłady z kostiumografii i… tajemnicza świecka tradycja „Glame Day” – to tylko część atrakcji, jakie w nadchodzącą niedzielę 14 sierpnia, w ramach Rodzinnego Dnia Otwartego, przygotowała Wioska Artystyczna Janowo.
II PIŁKARSKI TURNIEJ "ŁĄCZY NAS PIŁKA NOŻNA"

II PIŁKARSKI TURNIEJ „ŁĄCZY NAS PIŁKA NOŻNA”

Kolejny turniej z cyklu „Łączy Nas Piłka Nożna” za nami. Podczas niedzielnej rywalizacji Orlików liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i integracja, ale nie zabrakło również widowiskowych bramek.
DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

9 sierpnia przypada Dzień Miłośników Książek. Święto jest inicjatywą mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Czytanie przynosi wiele korzyści, od tej najbardziej oczywistej czyli dostarczania wiedzy do pozytywnego wpływu na wyobraźnię i słownictwo. 
ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DO NICZONOWA

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DO NICZONOWA

 W imieniu sołtys Katarzyny Parzybut serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Karnice do Niczonowa na warsztaty artystyczne pt. „Dary Przyrody”. Z kamieni, muszli i innych materiałów będzie można stworzyć niepowtarzalne pamiątki. Warto więc zarezerwować sobie sobotnie popołudnie i wziąć w nich udział. 
MORSKIE OPOWIEŚCI

MORSKIE OPOWIEŚCI

Wakacje to czas odpoczynku, ale również wspaniałych przygód. Taką niezapomnianą przygodę w ostatnim czasie przeżyły zuchy z 16 Karnickiej Gromady Zuchowej „Jagodziarnia”.
CZWARTKOWE KINO PLENEROWE

CZWARTKOWE KINO PLENEROWE

Gminny Klub Kultury zaprasza do Karnic na plenerowe seanse filmowe. W każdy czwartek można będzie na wygodnym leżaku obejrzeć filmowe hity.
JUŻ W TEN WEEKEND KONCERT IWONY CHOŁUJ

JUŻ W TEN WEEKEND KONCERT IWONY CHOŁUJ

Serdecznie zapraszamy na koncert satyryczno-liryczny pt. „Babę zesłał Bóg”. Już w ten weekend na scenie karnickiego Teatru Małomiasteczkowego wystąpi śpiewająca aktorka teatralna Iwona Chołuj. 
KTO WIDZIAŁ LILI I FADO?

KTO WIDZIAŁ LILI I FADO?

Pani Magdalena z Paprotna prosi o pomoc w odnalezieniu swoich pupili- suczki Lili i psa Fado.  Czworonogi zaginęły w piątkowy wieczór i mogą znajdować się w okolicach Cerkwicy lub Świerzna. Każdy kto widział pieski ze zdjęcia proszony jest o kontakt z właścicielką pod numerem telefonu: 795217928. Prosimy o udostępnienia, aby Fado i Lili jak najszybciej...
KINO NA LEŻAKACH

KINO NA LEŻAKACH

Gminny Klub Kultury przygotował dla mieszkańców naszej gminy letnią atrakcję. Już od dziś na stadionie w Cerkwicy organizowane będą plenerowe seanse filmowe.
NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE DROGOWE

NIEBEZPIECZNE ZDARZENIE DROGOWE

Auto osobowe jadące z Cerkwicy w stronę Gryfic wypadło z drogi. Ostry zakręt, zbyt duża prędkość i mokra nawierzchnia z pewnością się do tego przyczyniły. 
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Świetlica wiejska w Paprotnie zaprasza wszystkie chętne kobiety, a w szczególności mieszkanki Gminy Karnice ze wszystkich sołectw i kół gospodyń  na miły, letni wieczór z Panią Lucyną Wittbrodt – zielarką.
OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

OŁTARZE NA BOŻE CIAŁO

Dziś Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to  jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Ulicami Karnic, Cerkwicy i Konarzewa  przejdą uroczyste procesje do czterech ołtarzy. Jak wyglądają one w tych miejscowościach?