Author Archive
CENNY PUNKT BIZONA

CENNY PUNKT BIZONA

Seniorzy Bizona Cerkwica wrócili do gry po zimowej przerwie w dobrym stylu. Remis 3:3 w meczu z trudnym rywalem jakim jest Hanza Goleniów pokazał, że drużyna Zdzisława Piątkowskiego jest dobrze przygotowana do ligowych rozgrywek. 
ZAPROSZENIE NA SPACER

ZAPROSZENIE NA SPACER

Już 25 marca o godz. 12:00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach odbędą się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczestnicy przekonają się w jakim bogactwie natury żyjemy na co dzień. Choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi, to w naszej najbliższej okolicy, często tuż za progiem domu tętni dzika natura. 
PRZYSZŁA WIOSNA

PRZYSZŁA WIOSNA

Astronomiczna wiosna przyszła już wczoraj, natomiast kalendarzowa zaczyna się dziś. Wokół nas widocznych jest coraz więcej oznak budzącej się do życia przyrody, a dłuższe i cieplejsze dni sprawiają, że jesteśmy bardziej aktywni.
95 URODZINY PANI MARII ZIEMAK

95 URODZINY PANI MARII ZIEMAK

Pani Maria Ziemak obchodziła piękny jubileusz 95 urodzin. W imieniu mieszkańców życzenia Szanownej Jubilatce złożyli Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski i Mariola Przeździęk z Ośrodka Pomocy Społecznej w Karnicach. Do życzeń dołącza również Karnickie.info. 
POMASZEROWALI W IV RAJDZIE BABSKIM

POMASZEROWALI W IV RAJDZIE BABSKIM

Wspaniałe i aktywne popołudnie spędzili mieszkańcy naszej gminy biorący udział w IV Rajdzie Babskim. Przemarsz  z Cerkwicy do Modlimowa zakończył się wspólnym ogniskiem, a uczestnikom wydarzenia dopisała zarówno pogoda jak i dobry humor. 
OSTATNI TRENING PRZED RUNDĄ REWANŻOWĄ

OSTATNI TRENING PRZED RUNDĄ REWANŻOWĄ

Seniorzy Bizona już w sobotę rozegrają mecz z Hanzą Goleniów. Pierwszy mecz po zimowej przerwie w rozgrywkach będzie wymagający, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Piłkarze są zdeterminowani, by powalczyć o 3 pkt. i z pewnością będzie to ciekawe spotkanie.
DZIEŃ KOBIET W CERKWICKIM KOLE ERiI

DZIEŃ KOBIET W CERKWICKIM KOLE ERiI

Członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Cerkwicy uczcili Dzień Kobiet. W przyjaznej atmosferze,  przy pysznym poczęstunku i kawie cerkwiccy seniorzy spędzili czwartkowe popołudnie.
DZIEŃ KOBIET W DREŻEWIE

DZIEŃ KOBIET W DREŻEWIE

Kwiaty, słodkie upominki i pyszny poczęstunek czekały na wszystkie mieszkanki Sołectwa Dreżewo w świetlicy wiejskiej w dniu ich święta. Zorganizowane spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było wyrazem wdzięczności oraz okazją do integracji. 
KONFERENCJA HISTORYCZNA

KONFERENCJA HISTORYCZNA

W marcu 1945 r. w miejscowości Eiersberg (obecnie Skalno) rozstrzelani zostali polscy robotnicy przymusowi. Do tego tragicznego wydarzenia nawiązała zorganizowana w minioną sobotę minikonferencja historyczna w Gminnym Klubie Kultury. Wydarzenie, którego pomysłodawcami byli Dyrektor GKK Jacek Kuczkowski oraz Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski miało na celu przybliżenie losów naszego regionu i ludności cywilnej w końcowej...
GMINNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO

GMINNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Arianna Kucharska, Anna Łuczejko i Marika Duzinkiewicz zwyciężyły w swoich kategoriach wiekowych w gminnym finale Małego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 14 uczestników reprezentujących szkoły w Karnicach i Cerkwicy.
WARSZTATY DECUPAGE

WARSZTATY DECUPAGE

Członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez ZODR w Barzkowicach. Uczestnicy zajęć poznali tajniki metody decupage, a efektem warsztatów są pięknie ozdobione donniczki.
DZIEŃ KOBIET W PAPROTNIE

DZIEŃ KOBIET W PAPROTNIE

W minioną sobotę w świetlicy w Paprotnie uroczyście świętowano Dzień Kobiet. Zorganizowane  przez Sołtys Mariolę Łazarską, Radę Sołecką, Radnego Jerzego Kosiorowskiego i zespół eNeN spotkanie sprawiło, że mieszkanki Paprotna i Ciećmierza mogły poczuć się tego dnia wyjątkowo. Miły wieczór w świetlicy był okazją do spotkania, wspólnych rozmów i odpoczynku od codziennych obowiązków.