Author Archive
WYNIKI I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH

WYNIKI I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH

Frekwencja wyborcza w kraju wyniosła 64,51 %. W naszej Gminie 56,96 %. W kraju zwyciężył Andrzej Duda, podobnie w naszej Gminie. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Obaj spotkają się w II turze. Dobry wynik osiągnął Szymon Hołownia.
WYBORY PREZYDENCKIE. Frekwencja na godzinę 12:00

WYBORY PREZYDENCKIE. Frekwencja na godzinę 12:00

Od 7.00 otwarte są lokale wyborcze. Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich. Według informacji Państwowej Komisji Wyborczej z godziny 12.00 frekwencja w kraju wyniosła 24,08 %. W naszej Gminie frekwencja wyborcza wyniosła 18,93 %.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KARNICACH

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KARNICACH

26 czerwca w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Po ciężkim dla każdego okresie nauki zdalnej nadszedł dzień podsumowania. Uczniowie klas I-VII spotkali się ze swoimi wychowawcami w niecodziennych okolicznościach, by odebrać  świadectwa oraz  nagrody.
PIERWSZY TURNIEJ SKRZATÓW

PIERWSZY TURNIEJ SKRZATÓW

W ubiegły weekend w Międzyzdrojach odbyły się I Mistrzostwa Funino 2020.  Turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Międzyzdroje odbywał się jednocześnie na dwóch boiskach. Łącznie w 28 spotkaniach po 10 min każde mecze rozegrało 8 zespołów złożonych z zawodników urodzonych w 2013 r.
NABÓR NA RACHMISTRZÓW TERENOWYCH

NABÓR NA RACHMISTRZÓW TERENOWYCH

Wójt Gminy Karnice ogłosił nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r. W okresie od 15 czerwca 2020 r. do 8 lipca 2020 r. przyjmowane są zgłoszenia. Zgodnie z zapisami ustawy o PSR 2020 nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych jest otwarty i konkurencyjny.
POWOŁANO OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE

POWOŁANO OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE

W ostatnią niedzielę czerwca czyli 28.06.2020 r. odbędą się Wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Komisarz wyborczy na terenie  naszej gminy powołał dwie obwodowe komisje wyborcze. Poniżej przedstawiamy ich składy.
STRAŻACY WŁĄCZYLI SIĘ W GASZYN CHALLENGE

STRAŻACY WŁĄCZYLI SIĘ W GASZYN CHALLENGE

Gaszyn Challenge to akcja charytatywna, która ma pomóc w zbiórce pieniędzy na bardzo drogi lek dla dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zasady akcji są proste. Osoby nominowane w ciągu 48 godzin muszą wykonać 10 pompek, nagrać film, umieścić go na swojej stronie i nominować  trzy kolejne osoby lub instytucje. Zarówno za wykonanie...
EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

Dziś o godzinie 9:00 uczniowie klas ósmych rozpoczęli pierwszy dzień egzaminów. Egzaminacyjny maraton otworzył sprawdzian wiedzy z języka polskiego, który trwał 120 min.
POSZUKIWANY WŁAŚCICIEL TABLICY REJESTRACYJNEJ

POSZUKIWANY WŁAŚCICIEL TABLICY REJESTRACYJNEJ

W poniedziałek 15 czerwca w Karnicach znaleziono tablicę rejestracyjną ZST63506. Numery wskazują na to, że jej właścicielem jest osoba zamieszkała w powiecie stargardzkim. Jak wiadomo pojazd posiadający tylko jedną tablicę rejestracyjną traci prawo do poruszania się. Właściciel proszony jest więc o kontakt          z Urzędem Gminy w Karnicach (tel.913877229), gdzie tablica czeka...
BOŻE CIAŁO

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzona jest zawsze 60 dni po Wielkanocy i zawsze w czwartek. To właśnie dziś 11 czerwca Kościół katolicki ku czci Najświętszego Sakramentu obchodzi to ważne święto znane też jako Boże Ciało.
NABÓR DO DRUŻYNY SKRZATÓW

NABÓR DO DRUŻYNY SKRZATÓW

Gminny Klub Sportowy Bizon Cerkwica ogłasza nabór do drużyny Skrzatów.
MATERIAŁ SIEWNY 2020-TRWA NABÓR WNIOSKÓW

MATERIAŁ SIEWNY 2020-TRWA NABÓR WNIOSKÓW

25 maja ruszył nabór wniosków o dopłaty do materiału siewnego za 2020 rok. Wnioski należy składać do 25 czerwca.    O dopłaty mogą ubiegać się producenci rolni, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany. Muszą również  posiadać działki rolne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha, na których uprawia...