W Sołectwie Paprotno Mikołajki  to wydarzenie, w które angażują się dzieci i ich rodzice. I chociaż wszyscy czekają na wizytę Mikołaja i paczki, to jest tu również miejsce na dobrą zabawę.

6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
I każde dziecko prezent dostanie.

DSC_2378

W sołectwie Paprotno od wielu lat Mikołajki obchodzone są bardzo hucznie. Również w tym roku na zorganizowanej zabawie mikołajkowej spotkało się liczne grono mieszkańców zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych. To wspaniałe grudniowe wydarzenie tworzy przedsmak świątecznej atmosfery i bożonarodzeniowych prezentów. Przy muzycznej oprawie Krzysztofa Kolanka, konkursach, zabawach i zumbie prowadzonej przez Sandrę Lewicką dzieci wraz z rodzicami bawiły się i tańczyły. Po tanecznych harcach przyszedł czas na wizytę Świętego Mikołaja, która zwieńczyła ten miły wieczór. Długo wyczekiwany gość przybył do Paprotna, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami sołectwa  i obdarować ich prezentami. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że były bardzo grzeczne przez miniony rok, a recytowanymi wierszykami dziękowały za otrzymane podarki.

„Bardzo się cieszę, że na tegoroczne spotkanie z Mikołajem mieszkańcy sołectwa tak licznie przybyli. Najważniejsze dla mnie jest to, że dziś na każdej twarzy widać było promienny uśmiech. Mam nadzieję, że to spotkanie na długo zapamiętamy i za rok znowu spotkamy się z Mikołajem. Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego wydarzenia mojej Radzie Sołeckiej i Radnemu Jerzemu Kosiorowskiemu. Spotkanie wypełniła muzyka, taniec, zabawa, świąteczna atmosfera i co najważniejsze – radość najmłodszych, co mnie bardzo cieszy”. – mówi dla Karnickie.info organizatorka wydarzenia Sołtys Paprotna Mariola Łazarska.

DSC_1879DSC_1842DSC_1967DSC_1995DSC_2273

karnickie.info