Gmina Karnice zajęła VII miejsce w kategorii gmin do 5 tys. mieszkańców w tegorocznej, jubileuszowej XXV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W rywalizacji ogólnopolskiej Województwo Zachodniopomorskie zajęło I miejsce.

Turniej odbywał się w dniach 26 maja – 1 czerwca, czyli od Dnia Matki do Dnia Dziecka. W ramach turnieju odbywało się w całym kraju wiele imprez rekreacyjno-sportowych, np. biegi, mecze, wspólne ćwiczenia fitness i taniec, rajdy rowerowe czy inne formy aktywnej turystyki. Na Pomorzu Zachodnim w 2458 imprezach zorganizowanych w 87 miastach oraz gminach uczestniczyło w sumie 270 tys. osób. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się zaś Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie. Od lat organizację przedsięwzięcia wspiera Urząd Marszałkowski. Regionalne podsumowanie imprezy odbyło się w piątek, 29 listopada 2019 roku w Międzyzdrojach. Udział w nim wziął członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. W grupie gmin do 5 tys. mieszkańców zwyciężył Dziwnów, a Gmina Karnice zajęła VII miejsce. Dzięki tak licznemu udziałowi gmin z naszego regionu w klasyfikacji ogólnopolskiej Województwo Zachodniopomorskie zajęło I miejsce w kraju.