XVII Memoriał im. Grzegorza Fryta za nami, chcielibyśmy przedstawić drużyny, które grały w tegorocznej edycji. Na początek zdobywcy drugiego miejsca zespół Korony Stuchowo. 

DSC_3648

Korona Słuchowo, podobnie jak gospodarze Memoriału Bizon Cerkwica przed tegorocznym turniejem miała na koncie dwa zwycięstwa w dotychczasowej historii turnieju. Mierząc się w finale Memoriału, jedna z drużyn mogła wygrać po raz trzeci. Jak już pisaliśmy więcej szczęścia w rzutach karnych miał Bizon. Niemniej drużyna Korony zaprezentowała się w całym turnieju bardzo dobrze. Wygrała swoją grupę, a następnie w półfinale okazała się lepsza od Bałtyku Gostyń. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrany został grający trener Korony Krzysztof Guster. Zespół Korony Słuchowo zagrał w turnieju w następującym składzie: Szymon Jabłoński, Dominik Kotłów, Bartosz Pałka, Bartosz Polak, Mateusz Świderski, Arkadiusz Żywulski, Radosław Smela, Łukasz Goły i Krzysztof Guster.

GKS Korona Słuchowo powstał w 1949 roku, początkowo jako LZS Stuchowo. Grała w rozgrywkach B i A klasy. W sezonie 2001/2002 wywalczyła awans do ligi okręgowej, a sezon później do V Ligi, co jak dotąd było największym sukcesem klubu. Obecnie podobnie jak nasz Bizon zespół ze Stuchowa gra w A klasie, w której po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce. W dziejach Bizona i Korony nie brakuje wspólnych epizodów. W Koronie gra obecnie były wieloletni piłkarz Bizona Tomasz Tarnawski. W jednym z sezonów Bizona prowadził Grzegorz Kubas, który przez wiele lat prowadził Koronę.

DSC_1922DSC_1990DSC_2308DSC_2314DSC_2775DSC_2834DSC_2838DSC_2854DSC_3350DSC_3640

karnickie.info