Zespół Bałtyku Gostyń ma na swoim koncie zwycięstwo w Memoriale im. Grzegorza Fryta. W tegorocznej edycji Bałtyk Gostyń zajął miejsce trzecie. Królem strzelców turnieju został zawodnik Bałtyku Łukasz Polak.

DSC_3631

Bałtyk Gostyń zwyciężył w dotychczasowej historii zmagań w Memoriale im. Grzegorza Fryta jeden raz. W bieżącym roku zespół Bałtyku zajął miejsce trzecie. W grupie eliminacyjnej Bałtyk wygrał z Błękitnymi Trzygłów i Wichrem Brojce. Minimalnie uległ gospodarzom turnieju Bizonowi Cerkwica 2:3. W półfinale również 2:3 Bałtyk uległ drugiej drużynie z gminy Świerzno – Koronie Słuchowo. W meczu o trzecie miejsce Bałtyk stoczył zacięty pojedynek z Orłem Łożnica, w którym jednak wykazał się lepszą skutecznością i wygrał 2:0. W znacznym stopniu do sukcesu Bałtyku przyczynił się król strzelców turnieju Łukasz Polak, piłkarz mający za sobą występy m.in. w drużynie Floty Świnoujście. Zespół Bałtyku Gostyń zagrał w turnieju w następującym składzie: Łukasz Polak, Andrzej Frańczak, Piotr Pluta, Bartłomiej Juszczak, Roman Cirko, Waldemar Wojciechowski i Daniel Domoń.

LKS Bałtyk Gostyń powstał w 1964 roku, w ostatnich sezonach gra w A klasie. Po rundzie jesiennej zajmuje dobre, 5 miejsce.

DSC_1850DSC_2029DSC_2086DSC_2088DSC_2103DSC_2279DSC_2893DSC_3620DSC_3720

karnickie.info