Sarmata Dobra i Wicher Brojce to drużyny, które w XVII Memoriale im. Grzegorza Fryta zajęły odpowiednio 7 i 8 miejsce. Sympatyczni piłkarze z Dobrej i Brojc okazję do poprawienia miejsc będą mieli już podczas przyszłorocznego turnieju.

DSC_3542

W eliminacjach grupowych tegorocznego turnieju Sarmata Dobra niestety przegrała swoje mecze z Reprezentacją Sędziów ZZPN, Orłem Łożnica i Koroną Stuchowo. Natomiast Wicher Brojce uległ w rozgrywkach grupowych Błękitnym Trzygłów, Bałtykowi Gostyń i gospodarzowi turnieju Bizonowi Cerkwica. W efekcie zespoły zajęły czwarte miejsca w swoich grupach i zagrały o miejsce siódme. W tym meczu lepsza okazała się drużyna Sarmaty, która pokonała Wicher 3:2.

Sarmata Dobra zagrała w turnieju w następującym składzie: Tomasz Piotrowski, Maciej Gola, Kacper Nadzieja, Nikodem Angelov, Marcin Rudziński, Damian Kubicki, Dominik Woźniak, Hubert Olejnik, Patryk Kałużka i Damian Jakubiuk.

Wicher Brojce wystąpił w składzie: Nikolas Zakrzewski, Grzegorz Fir, Daniel Wiśniewski, Rafał Witkowski, Igor Kornet, Patryk Romanko, Adam Romanko, Miłosz Kwieciński, Igor Kustosz, Jakub Kruk i Mateusz Jagielski.

MGLKS Sarmata Dobra to jeden z najstarszych klubów województwa zachodniopomorskiego. Został założony w 1946 roku, początkowo pod nazwą Union. W 1979 klub po raz pierwszy awansował do klasy okręgowej. Obecnie Sarmata gra w Grupie 2 A-klasy Szczecin. Po rundzie jesiennej zajmuje w ligowej tabeli miejsce 2.

LKS Wicher Brojce to zespół grający w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród grających w XVII Memoriale im. Grzegorza Fryta. Klub  został założony w 1968 roku. Od kilkunastu sezonów występuje w Klasie Okręgowej gr. 1 Szczecin. Po rundzie wiosennej zajmuje miejsce 14.

DSC_1917DSC_1843DSC_1986DSC_2005DSC_2244DSC_2613DSC_2666DSC_3115DSC_3127

karnickie.info