Gmina Karnice zakupiła 20 laptopów, aby uczniowie mogli korzystać ze zdalnie prowadzonych zajęć. Sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących uczniów.

3

Jak pisaliśmy wcześniej w kwietniu Gmina Karnice przekazała do szkół 24 laptopy pozyskane w ramach programu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego”.
Do szkół w Karnicach i Cerkwicy trafiło już także kolejne 20 laptopów. Środki na zakup sprzętu w wysokości 45 tys. zł udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Zakupione laptopy to model Idea Pad z serii S145 firmy Lenovo. Wyposażone są w procesor Intel Core i3, pamięć RAM 8GB, dysk SSD 256 GB, ekrany o matrycy 15’, kamerkę, mikrofon, wyjście słuchawkowe i system operacyjny Windows 10 S.
Komputery trafiły do najbardziej potrzebujących uczniów, by w okresie obowiązywania stanu epidemii, mogli uczyć się w domach. Przypomnijmy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uczniowie od marca mają obowiązek nauki zdalnej. Nauczyciele przez internet realizują z uczniami podstawę programową.
W najbliższym czasie Gmina Karnice planuje pozyskać środki na zakup kolejnych laptopów przeznaczonych do nauki zdalnej.

naklejka JPGkarnickie.info