Gaszyn Challenge to akcja charytatywna, która ma pomóc w zbiórce pieniędzy na bardzo drogi lek dla dzieci chorych na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zasady akcji są proste. Osoby nominowane w ciągu 48 godzin muszą wykonać 10 pompek, nagrać film, umieścić go na swojej stronie i nominować  trzy kolejne osoby lub instytucje. Zarówno za wykonanie jak i nie wykonanie zadania należy dokonać wpłaty do skarbonki dla wybranego dziecka na www.siepomaga.pl.

Akcja cieszy się dużym powodzeniem. Nominowane osoby bardzo chętnie się w nią włączają dzięki czemu znana jest już w całym kraju, a nawet poza jego granicami. W akcji Gaszyn Challenge wzięli udział również strażacy ochotnicy z naszej gminy. Zarówno jednostki OSP Karnice,OSP Cerkwica,OSP Skrobotowo jak i POSP Konarzewo  wykonały zadanie. Strażacy pompowali dla Wojtusia i Franka. Wpłacone przez dzielnych ochotników kwoty pomogą zrobić dzieciom kolejny krok do zdrowia. „Akcja bardzo szlachetna i dająca wiele satysfakcji. Po nominacji naszej jednostki przez OSP Cerkwica ani chwili nie zastanawialiśmy się czy wziąć w niej udział. Po prostu wiedzieliśmy, że takim niewielkim gestem możemy zmienić życie tych małych i dzielnych chłopców. Akcja pomogła już Wojtkowi zebrać potrzebną kwotę, teraz musimy uzupełnić skarbonkę Franka”- mówi dla karnickie.info członek zarządu OSP Skrobotowo Radosław Borowy.  Każdy może pomóc małemu Frankowi ze Szczecina zdobyć pieniądze na terapię genową w walce z SMA. Link do zbiórki https://www.siepomaga.pl/franekwojownik?fbclid=IwAR1_xRl1RGHy9kCnoHn-cPImbaZVDBieEWmLmyKJo8qeLRs30AyL-t3cGNQ . Koszt leczenia, które dostępne jest tylko w USA to 10 milionów złotych. Do tej pory na koncie chłopca zebrano 58% potrzebnej kwoty. Wierzymy, że dzięki akcji uda się zebrać całą sumę i Frankowi zostanie podany lek ratujący życie.

Zrzut ekranu (227)Zrzut ekranu (230)Zrzut ekranu (247)Zrzut ekranu (225)Zrzut ekranu (252)Zrzut ekranu (256)Zrzut ekranu (236)

karnickie.info