Z powodu epidemii wybory samorządu uczniowskiego na nowy rok szkolny odbywają się w sposób zdalny. Przewodniczącą Samorządu w Szkole Podstawowej w Cerkwicy wybrana została Julia Stawicka.

Wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 są wyjątkowe. Z powodu pandemii koronawirusa nie ma możliwości przeprowadzenia ich w sposób tradycyjny. 17 czerwca 2020r. po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej w Cerkwicy uczniowie wybrali Samorząd Uczniowski zdalnie. W internetowych wyborach oddano 38 głosów. Spośród 15 kandydatów z klas IV-VII największą ilość głosów otrzymała Julia Stawicka. To ona w roku szkolnym 2020/2021 pełnić będzie funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą została Hanna Lichtarski, a z powodu osiągnięcia jednakowej liczby głosów przez trzech kandydatów do wyłonienia reszty składu SU konieczna była druga tura wyborów. W nowym roku szkolnym rolę sekretarza pełnić będzie Magdalena Kokoszka, a skarbnika Jan Sierociński. Za pomocą zdalnego głosowania uczniowie wybrali również opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym został Łukasz Maślij.

Opiekunowi i nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

karnickie.info