W środę 24 czerwca Ksiądz Proboszcz parafii w Karnicach Ryszard Wiencis obchodził jubileusz 30-lecia kapłaństwa. Po Mszy Świętej dzieci, młodzież, dorośli parafianie oraz przedstawiciele samorządu złożyli księdzu proboszczowi życzenia dalszego błogosławieństwa Bożego.

ksiadz6

24 czerwca w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Kostki  w Karnicach miała miejsce szczególna uroczystość. Dokładnie 30 lat temu 24 czerwca 1990 roku Ksiądz Proboszcz Ryszard Wiencis przyjął święcenia i wkroczył na drogę kapłaństwa. W specjalnej mszy z okazji jubileuszu uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminy, nauczyciele, strażacy, sołtysi oraz parafianie. Na ręce księdza proboszcza złożono kwiaty i życzenia. Jednym z wielu upominków był wręczony przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej tort, który był dziełem Pani Ewy Kujawy. Uczniowie z karnickiej szkoły   przygotowali część artystyczną pod okiem Pani Jolanty Dąbrowskiej i Moniki Kocik. Oprawę muzyczną mszy św. zapewniła Pani Agnieszka Grządziela z Gryfic, natomiast dekorację i wystrój Panie Agnieszka Stefańska i Gabriela Wojciechowicz.

Na kolejne lata posługi kapłańskiej życzymy Księdzu Ryszardowi zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego.

ksiadz3ksiadz1

karnickie.info