W niedzielę parafianie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy pożegnali odchodzącego na emeryturę proboszcza Kazimierza Olejniczaka. Ksiądz kanonik swoją posługę w cerkwickiej parafii pełnił od 1990 r.

DSC_0642

Niedziela 26 lipca nie była zwykłą niedzielą w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy.  Była to ostatnia wspólna niedziela podczas której pożegnano odchodzącego na emeryturę proboszcza Kazimierza Olejniczaka. Ksiądz kanonik Kazimierz Olejniczak pełnił swoją posługę kapłańską w cerkwickiej parafii od 23 grudnia 1990 r. W 49 rocznicę święceń kapłańskich i po 30 latach posługi w parafii Cerkwica przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Ślady wieloletniej działalności duszpasterskiej księdza proboszcza Kazimierza Olejniczaka możemy dostrzec nie tylko w kościele w Cerkwicy i wokół niego. To właśnie dzięki staraniom ks. kanonika mieszkańcy Paprotna czy Czaplina Wielkiego mają swoją świątynię, gdzie spotykają się na niedzielnych mszach świętych.

Rozstania są zawsze trudne. Również podczas tej uroczystej mszy świętej nie zabrakło łez wzruszenia. Parafianie kwiatami, piernikowymi sercami, pamiątkową tablicą i ogromem pięknych słów podziękowali swojemu proboszczowi za każdą mszę świętą, nabożeństwo, sakrament, wspólną modlitwę oraz wszystko co zrobił dla parafii. Słowa uznania przekazali również współpracujący z proboszczem przez czas jego chrześcijańskiej posługi m.in. przedstawiciele lokalnych władz, czyli Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski i Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, Koła Terenowego Związku Sybiraków z Gryfic i wielu innych. Wzruszające słowa podziękowania do ks.kan. Kazimierza Olejniczaka skierował również ks. dziekan Wojciech Helak, a obecność księży z innych parafii w tym m.in. proboszcza z Karnic Ryszarda Wiencisa i proboszcza z Konarzewa Marcina Smoligi była wyrazem szacunku i wdzięczności. Mszę świętą swoim występem uświetnił zespół Czerwona Róża, który za wszystkie dokonania i ciężką pracę podziękował proboszczowi piosenką. Wszyscy uczestnicy mszy świętej po jej zakończeniu zostali zaproszeni na poczęstunek przy kościele. Była to doskonała okazja do rozmów i wspomnień minionych 30 lat.

DSC_0002DSC_0552DSC_0144DSC_0122DSC_0195DSC_0226DSC_0280DSC_0318DSC_0359DSC_0492DSC_0665DSC_0812DSC_0740DSC_0183DSC_0052

karnickie.info