W wielu kościołach znajdują się tylko puste miejsca po organach, bądź takie, które nie funkcjonują w życiu codziennym świątyni. Od niedzieli w kościele w Konarzewie odrestaurowane organy wzbogacają swoim brzmieniem życie świątyni.

IMG_6377

W niedzielę 9 sierpnia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie podczas uroczystej mszy świętej miało miejsce poświęcenie odrestaurowanych organów Grüneberga. Poświęcenia dokonał ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, który podziękował księdzu proboszczowi Marcinowi Smolidze i wszystkim zaangażowanym osobom za podjęcie trudu odrestaurowania instrumentu.

Uroczystość uświetnił odbywający się w ramach Festiwalu Sacrum Non Profanum koncert w wykonaniu orkiestry Akademia pod batutą prof. Bogdana Boguszewskiego z udziałem solistów Bogdana Narlocha (organy) i Leszka Skrla (baryton). Koncert odbył się dzięki wsparciu Gminy Karnice, Gminnego Klubu Kultury w Karnicach, Starostwa Powiatowego w Gryficach, Dworku Prawdzic w Niechorzu oraz mieszkańców parafii i osób prywatnych.

Z rozmowy proboszczem dowiadujemy się że chciałby by znalazła się osoba, która podjęłaby się gry na odrestaurowanych organach i upiększała msze święte oraz inne okolicznościowe wydarzenia, jakie będą miały miejsce w konarzewskim kościele.

IMG_6399IMG_6430IMG_6496IMG_6492IMG_6541IMG_6363

karnickie.info