Piłkarze Bizona Cerkwica udanie zainaugurowali nowy sezon piłkarski. Pierwsza drużyna Bizona w pierwszej rundzie Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Wicher II Brojce 4:3. Natomiast zespół oldbojów na własnym stadionie wygrał mecz derbowy z Wybrzeżem Rewalskim 1:0.

DSC_1393

Pierwszy mecz ligowy sezonu 2020/2021 oldboje Bizona Cerkwica rozegrali w ubiegłą sobotę na własnym boisku z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Od pierwszych minut spotkania gra obu zespołów była wyrównana. Dobrze budowane akcje dawały szansę na otwarcie wyniku. Jedną z nich w drużynie Bizona wykorzystał Marcin Maślij, który po dokładnym podaniu piłki przez Sławomira Kieliszka posłał ją wprost do bramki, nie dając szans bramkarzowi Wybrzeża. Upalna pogoda nie przeszkadzała piłkarzom w utrzymaniu dobrego tempa gry. Do przerwy Bizon Cerkwica prowadził 1:0. W drugiej części spotkania drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal chcąc doprowadzić do wyrównania częściej i agresywniej atakowała. Doskonałe interwencje bramkarza Grzegorza Chrobaka oraz czujność obrońców  Bizona skutecznie kasowały wszystkie oddane strzały. Jak się okazało zdobyta w 10 minucie pierwszej połowy bramka była jedyną w tym spotkaniu i Oldboje Bizona Cerkwica pokonali Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0. Spotkanie sędziował Józef Dąbrowski

Oldboje Bizon Cerkwica: Grzegorz Chrobak, Mariusz Pałyga, Grzegorz Kępiński, Robert Staliś, Tomasz Malczewski, Marek Jędraszewski, Sławomir Kieliszek, Tomasz Szwech, Henryk Jancz, Kamil Pasek, Waldemar Łuczejko                      (Jan Szczeciński, Marcin Maślij, Ryszard Urbanek).

W ubiegłą niedzielę grali również seniorzy. W rozegranym w Brojcach meczu pierwszej rundy Pucharu Polski, drużyna Bizona Cerkwica podejmowała Wichra II Brojce. Mecz ten zakończył się wynikiem 3:4 na korzyść Bizona. Bramki zdobyli: Adrian Płotała, Mariusz Wlaźlak (2x), Paweł Rębisz (z rzutu karnego).

Bizon Cerkwica: Patryk Hasik, Adrian Płotała, Paweł Rębisz, Grzegorz Iwanów, Gracjan Perskiewicz (Bartłomiej Matwiejczuk), Łukasz Sułek, Mariusz Wlaźlak, Łukasz Basiukiewicz, Konrad Gałysa, Jakub Kaczyński, Artur Rak.

W II rundzie Pucharu Polski, która odbędzie się w przyszłym tygodniu Bizon Cerkwica zmierzy się z Prawobrzeżem II Świnoujście.