Bizon pokonał w Świnoujściu Prawobrzeże II i awansował do III rundy Pucharu Polski ZZPN. Jest to niewątpliwie sukces seniorskiej drużyny Bizona Cerkwica, bo już dawno nie doszła ona w pucharowych rozgrywkach tak daleko.

Na stadionie w Świnoujściu rozegrana została II Runda Pucharu Polski, w której Bizon Cerkwica zmierzył się z Prawobrzeżem II Świnoujście.  Już w 10 minucie wynik meczu otworzył Mariusz Wlaźlak. Bizon utrzymywał prowadzenie do 25 minuty, bo właśnie wtedy Prawobrzeże II zaliczyło swoje pierwsze trafienie w tym spotkaniu. Chwilę później, w 28 minucie było już niestety 2:1 dla drużyny ze Świnoujścia. Stawka, jaką był awans do III rundy Pucharu Polski mobilizowała naszych piłkarzy, którzy dawali z siebie wszystko. Mądra gra Bizona dała efekt w postaci kolejnego celnego strzału, którym popisał się w 44 minucie Konrad Gałysa. Remisowy wynik 2:2 utrzymał się do przerwy. Druga część meczu to dalsza walka obu drużyn o upragnioną wygraną. W 56 minucie strzał Jakuba Kaczyńskiego ponownie  dał Bizonowi prowadzenie, które drużyna utrzymała do 80 minuty. Wtedy, jak się później okazało padła ostatnia bramka w tym spotkaniu na korzyść Prawobrzeża II Świnoujście i mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w których Bizon Cerkwica pokonał Prawobrzeże II 5:4.

Jest to niewątpliwie sukces seniorskiej drużyny Bizona Cerkwica, bo już dawno nie doszła ona w pucharowych rozgrywkach tak daleko. 2 września 2020 r. w III rundzie pucharowych rozgrywek przeciwnikiem Bizona Cerkwica będzie Sparta Gryfice .

II Runda Pucharu Polski ZZPN: Prawobrzeże II Świnoujście – Bizon Cerkwica  3:3 (4:5)

Skład Bizona: Patryk Hasik, Gracjan Perskiewicz (Bartłomiej Matwiejczuk), Grzegorz Hasik, Maciej Worwa, Adrian Płotała, Patryk Strojek, Mariusz Wlaźlak, Jakub Kaczyński, Paweł Rębisz, Tomasz Kuliberda, Konrad Gałysa.

Zawonik rezerwowy: Mariusz Dziapa.