W meczu trzeciej rundy Pucharu Polski ZZPN Bizon Cerkwica uległ na własnym boisku Sparcie Gryfice 0:4. Mimo dobrej i wyrównanej gry skutecznością wykazał się zespół gości. Naszym piłkarzom gratulujemy jednak dojścia do tego etapu rozgrywek pucharowych.

DSC_4141

2 września na stadionie w Cerkwicy rozegrana została III runda Pucharu Polski między Bizonem Cerkwica, a Spartą Gryfice. Wyżej notowany zespół z Gryfic (klasa okregowa) od początku chciał narzucić swój styl gry i wypracować kilkubramkową przewagę. Drużyna Bizona Cerkwica skutecznie jednak odpierała ataki przyjezdnych i kontrolowała grę. Dopiero w 21 minucie gryficki zespół otworzył wynik tego spotkania. Grając krótkimi zagraniami Bizon budował dogodne sytuacje na wyrównanie wyniku. Niestety dobra dyspozycja bramkarza i obrony gości skutecznie przeszkadzały w zdobyciu upragnionej bramki. W 41 minucie Sparta kolejny raz zaliczyła celne trafienie ustanawiając wynik do przerwy na 0:2. Początek drugiej części spotkania to nadal poprawna gra Bizona. Momentami spotkanie było bardzo wyrównane i na boisku nie było widać różnicy klas rozgrywkowych między zespołami. Jak się później okazało gra długimi podaniami działała na naszą niekorzyść. Podczas tak rozgrywanych akcji gryficka Sparta przejmowała piłkę zaliczając kolejne celne trafienia w 71 i 78 minucie. Do gwizdka kończącego to spotkanie wynik nie zmienił się i w III rundzie Pucharu Polski Bizon Cerkwica uległ Sparcie Gryfice 0:4. Gra w pucharowych rozgrywkach dla seniorów Bizona zakończyła się.  Drużynie należą się jednak gratulacje za wolę walki i serce pozostawione na boisku.

Bizon Cerkwica – Sparta Gryfice 0:4 (0:2)

Skład Bizona Cerkwica: Szymon Kamiński, Piotr Krzykowski (Gracjan Perskiewicz), Piotr Górski, Łukasz Basiukiewicz (Robert Staliś), Konrad Gałysa, Jakub Kaczyński (Karol Karczewski), Łukasz Sułek, Tomasz Kuliberda, Paweł Rębisz, Grzegorz Iwanów (Bartłomiej Matwiejczuk), Patryk Strojek.

Zawodnik rezerwowy: Mariusz Dziapa.

Żółte kartki: Piotr Górski, Łukasz Basiukiewicz, Grzegorz Iwanów.

Obsada sędziowska: Adam Sobinek, Rafał Myślicki, Zygmunt Broda.

DSC_3582DSC_3616DSC_3762DSC_3769DSC_3779DSC_3887

Również w środę w Krosinie zagrali nasi oldboje. Mecz z ostatniej kolejki rozgrywek II Ligi Oldbojów zaplanowanej na październik za zgodą obu drużyn został przełożony na wczorajsze popołudnie. Niestety Ikar Krosino pokonał Oldbojów Bizona Cerkwica 1:7. Honorową bramkę dla cerkwickiej drużyny zdobył Tomasz Szwech.