Miniony weekend nie może napawać kibiców Bizona optymizmem. Swoje mecze przegrali zarówno seniorzy, jak też oldboje.

 

DSC_6027

Wyniki ostatnich spotkań drużyn Bizona nie były takie jakich się wszyscy spodziewali. Największym zaskoczeniem minionego weekendu było spotkanie seniorów Bizona Cerkwica z drużyną Derby Karścino. Ponad 40 straconych bramek przyjezdnych w poprzednich trzech meczach spowodowało, że Bizon wyszedł na murawę zbyt pewnie i chyba zlekceważył swojego przeciwnika. Cerkwicki zespół od początku grał jakby ospale, czego następstwem było celne trafienie drużyny gości w 7 minucie spotkania. Otwarcie wyniku przez Karścino pokazało Bizonowi, że musi wziąć się w garść. Dokładniejsza gra dała rezultat w postaci bramki wyrównującej, którą w 16 minucie zdobył Konrad Gałysa. Po faulu na zawodniku Bizona w 35 minucie sędzia podyktował rzut wolny, który wykorzystał Piotr Krzykowski wysuwając naszą drużynę na prowadzenie. Mimo kilku dobrze  przeprowadzonych akcji przez Bizona wynik długo nie zmieniał się. Brak celności i częste wyjścia napastnika z pozycji spalonej nie pozwoliły zwiększyć prowadzenia. Wynik do przerwy zdawał się być przesądzony na korzyść Bizona, jednak minutę przed zmianą stron celnym strzałem zaskoczyli goście, doprowadzając do wyrównania na 2:2. Druga część spotkania to zbyt czytelna gra Bizona. Cerkwicki zespół przeważał i często znajdował się w polu karnym przeciwnika, lecz z tej przewagi nic nie wynikało. Karścino grając długimi podaniami wykorzystywało błędy Bizona w ustawieniu. Tak właśnie w 76 minucie padła kolejna bramka dla drużyny przyjezdnych. Po tym trafieniu Bizon dość szybko się zrehabilitował. Dobrze przeprowadzona akcja w 78 minucie i dokładne podanie Jakuba Kaczyńskiego, pozwoliło po raz kolejny popisać się zdobytą bramką Konradowi Gałysie. Na tym wymiana ciosów się skończyła i później strzelali już tylko goście. Mimo, że strzały nie były nadzwyczaj efektowne i opierały się głównie na błędach naszych zawodników to Karścino ostatecznie wygrało to spotkanie 3:5.

Bizon nie wykorzystał atutu własnego boiska, a styl gry w tym spotkaniu nie jest powodem do zachwytu i dumy. W 5 kolejce o mistrzostwo A-klasy seniorzy Bizona zmierzą się w Rymaniu z tamtejszą Syreną-Grot. Liczymy na to, że cerkwicka drużyna przywiezie z tego meczu komplet punktów.

Bizon Cerkwica – Derby Karścino 3:5 (2:2)

Bramki dla Bizona zdobyli: Konrad Gałysa (16’ i 78’), Piotr Krzykowski ( 35’)

Skład drużyny: Szymon Kamiński, Gracjan Perskiewicz (Jakub Kaczyński), Maciej Worwa, Piotr Krzykowski, Piotr Górski, Artur Rak (Mariusz Dziapa), Mariusz Wlaźlak, Łukasz Sułek, Grzegorz Iwanów, Tomasz Kuliberda, Konrad Gałysa.

Spotkanie sędziowali: Stanisław Piwowarski, Konrad Matczak, Tomasz Kaczmarczyk.

DSC_5913DSC_6512

Również przegraną zakończył się mecz naszych oldbojów. W meczu 6 kolejki II Pomorskiej Ligi Oldbojów najstarsza drużyna Bizona Cerkwica uległa Pametowi Świdwin 2:5 (1:2). Popełniane przez zawodników błędy i braki kondycyjne nie pozwoliły na wyniesienie punktów z tego spotkania. Bramki dla Bizona zdobyli – Sławomir Kieliszek (26’) i Waldemar Łuczejko (70’).

Skład drużyny: Chrobak Grzegorz, Pałyga Mariusz, Kępiński Grzegorz, Szczeciński Jan, Malczewski Tomasz, Jancz Henryk, Kieliszek Sławomir, Jędraszewski Marek, Szwech Tomasz, Łuczejko Waldemar, Antoniak Krzysztof.

Zawodnicy rezerwowi: Sobczak Przemysław, Urbanek Ryszard, Maślij Marcin.

DSC_5281DSC_5351DSC_5663

karnickie.info