Seniorzy Bizona zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę zwyciężając w wyjazdowym spotkaniu z Syreną-Grot Rymań. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Konrad Gałysa. Niestety serii porażek na razie nie mogą przerwać nasi oldboje.

DSC_6682

SENIORZY PRZEŁAMALI ZŁĄ PASSĘ

Ostatnie przegrane spotkanie przed własną publicznością z Derbami Karścino było dla seniorów zimnym prysznicem. Drużyna Bizona Cerkwica była zdeterminowana, aby z meczu wyjazdowego 5 kolejki o mistrzostwo A klasy przywieźć komplet punktów. W meczu, który rozegrany został w minioną niedzielę seniorzy Bizona Cerkwica podejmowali w Rymaniu tamtejszą Syrenę-Grot Rymań. Ze względu na zły stan boiska pierwsza część spotkania rozpoczęła się od poważnej kontuzji zawodnika gospodarzy. Mimo trudnego terenu Bizon od początku narzucił swój styl gry. Zdecydowanie przeważał nad przeciwnikiem jednak brak celności nie pozwolił objąć prowadzenia. Kilka doskonałych okazji strzeleckich nie zostało wykorzystanych i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania Bizon nadal kontrolował grę. W 65 minucie po celnym strzale Konrada Gałysy nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Po tym trafieniu drużyna z Rymania przeszła do bardziej ofensywnej gry, próbując doprowadzić do remisu. Doskonała gra obrony oraz  dobre interwencje Szymona Kamińskiego spowodowały, że Bizon skutecznie odpierał każdy z ataków. W końcówce spotkania nasza drużyna miała jeszcze kilka sytuacji na zwiększenie prowadzenia, jednak ponownie zabrakło celności. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i Bizon wygrał to spotkanie.

Na konto Bizona trafił komplet punktów i aktualnie cerkwicka drużyna zajmuje 7 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie seniorzy rozegrają przed własną publicznością już w najbliższą niedzielę 27 września o godz. 17:00 z Grotem Gorawino.

Syrena-Grot Rymań – Bizon Cerkwica 0:1 (0:0)

Skład drużyny: Szymon Kamiński, Maciej Worwa, Łukasz Basiukiewicz, Piotr Górski (Gracjan Perskiewicz), Mariusz Wlaźlak, Jakub Kaczyński, Łukasz Sułek (Artur Rak), Tomasz Kuliberda, Paweł Rębisz, Grzegorz Iwanów.

Zawodnicy rezerwowi: Mariusz Dziapa, Bartłomiej Matwiejczuk.

DSC_6733

OLDBOJE BEZ PUNKTÓW

W sobotnie popołudnie na boisku w Cerkwicy grali również oldboje Bizona. Derbowe spotkanie z Inermarche Regą Trzebiatów po wygranych meczach sparingowych w przerwie zimowej napawało optymizmem. Niestety tym razem to zespół z Trzebiatowa okazał się być lepszy. W związku z tym, że IV ligowy zespół z Trzebiatowa miał przerwę w rozgrywkach to drużynę oldbojów zasiliło dwóch czwartoligowych zawodników. Już na początku spotkania goście popisali się dwoma celnymi strzałami w 6 i 8 minucie. Mimo starań i budowanych akcji doskonała dyspozycja obrońców Regi nie pozwoliła nam na oddanie celnych strzałów i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:2 dla zespołu z Trzebiatowa. W drugiej połowie spotkania Rega nadal przeważała. Celny strzał gości oddany w 59 minucie zwiększył ich przewagę, a wykorzystany w 92 minucie rzut karny przypieczętował wygraną Intermarche Regi Trzebiatów.  Mecz oldbojów Bizon Cerkwica – Intermarche Rega Trzebiatów zakończył się wynikiem 0:4 (0:2).