Niesprzyjające warunki atmosferyczne niedzielnego meczu źle wpłynęły na naszą drużynę. Spotkanie 6 kolejki o mistrzostwo A klasy z Grotem Gorawino zakończyło się porażką seniorów Bizona Cerkwica.

DSC_7895

Późna godzina spotkania oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. W porozumieniu arbitrów oraz kierowników drużyn obydwie połowy zostały skrócone i trwały po 40 min każda. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Ulewny deszcz nie pomagał piłkarzom w oddawaniu celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Mnóstwo niewykorzystanych sytuacji nie przyniosło upragnionej bramki i do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie meczu faul w 51 minucie Pawła Rębisza tuż przed polem karnym poskutkował podyktowaniem rzutu wolnego na korzyść gości. Była to chwila grozy dla piłkarzy Bizona. Na szczęście przyjezdni nie wykorzystali swojej szansy i wymiana ciosów trwała dalej. Dobrze prowadzona piłka i dokładne podanie Artura Raka do Mariusza Wlaźlaka było kolejną szansą na zdobycie bramki. Niestety mocno uderzona piłka wylądowała tuż obok słupka. W 56 minucie goście celnym strzałem otworzyli wynik meczu. Bizon walczył dzielnie. Piłka mimo dogodnych sytuacji szybowała jednak tuż nad poprzeczką lub obok bramki. Doskonała interwencja Pawła Rębisza w 58 minucie i zdjęcie piłki z nogi piłkarza Grotu skutecznie zneutralizowało podwyższenie prowadzenia przez gości. Wiele niewykorzystanych sytuacji w końcu się zemściło. W 62 minucie drużyna Grot Gorawino zaliczyła swoje kolejne celne trafienie. Od tego momentu piłkarze Bizona budowali bardziej przemyślane akcje. Dzięki temu w 71 minucie Mariusz Wlaźlak zdobył bramkę kontaktową na 1:2. Czas płynął nieubłaganie. Końcówka spotkania pełna była wzmożonych ataków Bizona na bramkę gości. Możliwe, że gdyby druga połowa trwała regulaminowe 45  minut udałoby się wyrównać wynik, gwizdek kończący spotkanie oznaczał jednak przegraną cerkwickiej drużyny.

Bizon Cerkwica – Grot Gorawino 1:2 (0:0)

Skład drużyny: Mariusz Kupicz, Maciej Worwa (Piotr Górski), Adrian Płotała, Piotr Krzykowski, Mariusz Wlaźlak, Łukasz Basiukiewicz, Jakub Kaczyński (Artur Rak), Łukasz Sułek, Tomasz Kuliberda (Robert Staliś), Paweł Rębisz, Konrad Gałysa.

Zawodnicy rezerwowi: Łukasz Kubicki, Mariusz Dziapa.

Żółte kartki: Adrian Płotała (37’), Paweł Rebisz ( 51’).

Spotkanie sędziowali: Konrad Matczak, Stanisław Piwowarski, Piotr Woźniak.

Mecz 7 kolejki seniorzy Bizona Cerkwica rozegrają w Kołobrzegu 4 października o godz. 11:00 z Kotwicą II Kołobrzeg.