Startują ogólnopolskie plebiscyty Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Nominowani są w nich Sołtysi Mariola Łazarska i Marek Grzelak oraz Koła w Paprotnie, Skrobotowie, Trzeszynie, Lędzinie, Karnicach, Czaplinie Wielkim i Konarzewie. Zachęcamy do głosowania na naszych reprezentantów.

KGW Roku

Tegoroczna edycja akcji MISTRZOWIE AGRO – największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego  już rozpoczęta! Nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane najpierw we wszystkich powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w PTAK Warsaw Expo.

Kandydatów do nagród nominują partnerzy i patroni akcji – organizacje rolnicze i wiejskie, samorządy oraz mieszkańcy. Nominacje zgłaszają też dziennikarze i czytelnicy Głosu Szczecińskiego, Głosu Koszalińskiego i magazynu „Strefa Agro”. Lista nominowanych zostanie opublikowana 5 października i od tego dnia rozpocznie się pierwszy etap głosowania. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w plebiscycie nominowani są sołtysi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Karnice. Na kogo będziemy mogli oddać swój głos? W kategorii Sołtys Roku nominacje uzyskali: Mariola Łazarska – sołtys Sołectwa Paprotno oraz Marek Grzelak – sołtys Sołectwa Cerkwica. Do drugiej z kategorii czyli Koło Gospodyń Wiejskich Roku zgłoszone zostały: Koło Gospodyń Wiejskich w Czaplinie Wielkim, Koło Gospodyń Wiejskich Karnice, Koło Gospodyń Wiejskich Konarzewo, Koło Gospodyń Wiejskich Lędzin, Koło Gospodyń Wiejskich Paprotno, Koło Gospodyń Wiejskich Skrobotowo i Koło Gospodyń Wiejskich Trzeszyn. Tytuły zostaną przyznane w każdym powiecie województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy etap głosowania potrwa do środy 4 listopada 2020 roku. Zwycięzcy z powiatów i regionów, zachowując zdobyte głosy, uzyskają awans do drugiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się w poniedziałek, 9 listopada i potrwa do 18 listopada 2020 roku. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły nagrody finansoweSpecjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu będzie także zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w piątek, 20 listopada i potrwa do czwartku, 30 listopada. Finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2020Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2020.

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności. W czasie trwania głosowania liderzy rankingów będą prezentowani nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na fanpage’ach na Facebooku. Przygotowane zostaną też wideorozmowy z rolnikami, sołtysami i kołami, które zdobędą najwięcej głosów.

Zachęcamy do oddawania głosów na reprezentantów Gminy Karnice. Głosowanie i aktualne wyniki :  Sołtys Roku – https://gs24.pl/p/kandydaci/mistrzowie-agro-2020%2C1008133/?groupId=74317     KGW Roku-  https://gs24.pl/p/kandydaci/mistrzowie-agro-2020%2C1008059/?groupId=73201 .

 

karnickie.info