Dzięki staraniom Kół Gospodyń Wiejskich z Paprotna, Karnic, Konarzewo i Czaplina Wielkiego do naszych wsi trafiło 1010 chryzantem, które przyozdobiły miejscowości. Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych zamknięciem cmentarzy sfinansowała ARiMR.

DSC_1277

Trwa akcja pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze. Koła Gospodyń Wiejskich w Paprotnie, Karnicach, Konarzewie i Czaplinie Wielkim w ramach złożonych wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pozyskały łącznie 1010 doniczek chryzantem. Darmowe kwiaty przywiezione zostały 9 i 10 listopada z Borzyszewa. Dzięki zgłoszeniu udziału w akcji Koła Gospodyń Wiejskich udekorowały okolicę, ale także pomogły przedsiębiorcom, którzy ucierpieli z powodu zamknięcia cmentarzy. Piękne chryzantemy można podziwiać w miejscowościach, które swoim działaniem obejmują dane koła. Mimo szarugi za oknem sprawiają one, że nasza gmina jest jeszcze piękniejsza.

karnickie.info