Kolejną dziewczynką prezentowaną w naszym cyklu o zdolnych tancerkach z Gminy Karnice z ogromną pasją jest Zofia Strojek. Zosia podczas ostatnich Mistrzostw Polski została mistrzynią w kategorii Urban Street Dance zajmując wspólnie z koleżankami z formacji Zaza pierwsze miejsce.

122118798

  „Lubię tańczyć ponieważ taniec sprawia mi przyjemność i daje wiele radości” – mówi Zosia Strojek, która swoją przygodę z tańcem rozpoczęła 4 lata temu. To mama zaprowadziła ją na pierwsze zajęcia taneczne do szkoły tańca i sportu „Perfect”. Trenerami Zosi są Pani Maja Kwiatkowska i Pan Maciej Orłowski. To oni rozwinęli jej pasję do tańca. Obecnie Zosia tańczy w formacji Zaza i uczęszcza na zajęcia dwa razy w tygodniu.

  Wraz z koleżankami mają wiele sukcesów i osiągnięć:

- V miejsce na Mistrzostwach Polski Urban Street Dance, które odbyły się w Inowrocławiu w kwietniu 2019 r.,

- Mistrzostwo Świata Urban Street Dance w Kategorii Large Teams, która obejmowała przedział wiekowy 8-11 lat, zdobyte w Płocku w październiku 2019 r.,

- I miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym Mark‘n’Move w Luboniu w październiku 2019 r.,

- I miejsce na International Polish Championship, które odbyły się w Jeleniej Górze w lutym 2021 r.,

  Na swoim koncie oprócz występów tanecznych, Zosia ma również występ w programie TVP 2 „Pytanie na śniadanie”, gdzie została zaproszona wraz z grupą taneczną i trenerami. Była to dla Zosi i pozostałych dziewcząt niesamowita przygoda i niezapomniane przeżycie. Szkoła taneczna, do której uczęszcza mieszkanka naszej gminy wspiera rożne akcje charytatywne, podczas których młodzież ma możliwość zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Występuje także na różnego rodzaju festynach, imprezach lokalnych czy też akademiach szkolnych. „Dziękuję moim trenerom za ich wielkie zaangażowanie, ciężką pracę i perfekcyjne przygotowanie do każdych zajęć, przede mną kolejne przygotowania i start w zawodach, trzymajcie kciuki” – dodaje nasza tancerka Zosia.

zosia stojekzosia strojek1730329004

karnickie.info