Zespół seniorów Bizona Cerkwica rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Odbywają się treningi, jest plan gier kontrolnych. Trener Mariusz Wlaźlak ostatnie miesiące poświęcił także na podniesienie kwalifikacji. Ukończył kurs i zdał egzamin uzyskując licencję trenerską UEFA B. Gratulujemy!

  Od 12 lutego odmrożona została wszelka aktywność sportowa na świeżym powietrzu. Dzięki temu seniorska drużyna Bizona Cerkwica mogła wrócić do treningów na otwartych obiektach. Z powodu wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa ostatnie miesiące były trudnym czasem dla lig amatorskich. Odmrożenie aktywności sportowej daje nadzieję na to, że po zimowej przerwie w ostatnim tygodniu marca seniorzy Bizona Cerkwica rozegrają pierwszy mecz ligowy zgodnie z terminarzem ZZPN.

  Przygotowania do rundy wiosennej seniorzy rozpoczęli 16 lutego. Oprócz treningów interwałowych, które budują wytrzymałość piłkarzy, trener Mariusz Wlaźlak we współpracy z innymi klubami organizuje drużynie również mecze sparingowe. To właśnie one są najskuteczniejszym sposobem, by zauważyć i skorygować popełniane błędy. Do tej pory seniorzy Bizona Cerkwica zmierzyli się w meczu kontrolnym w Trzebiatowie z juniorami Victorii Sianów. Już w najbliższą sobotę o godz. 12:00 rozegrają sparing w Pobierowie z Bałtykiem Gostyń, a 6 marca o godz. 14:00 w Płotach zmierzą się z Sowianką Sowno. 13 marca seniorzy Bizona sprawdzą również swoje umiejętności w spotkaniu z Pomorzaninem Przybiernów, a 20 marca z Koroną Stuchowo. Mimo, że do planowanego rozpoczęcia rundy wiosennej zostało nie wiele czasu, to okres przygotowawczy piłkarze starają się przepracować jak najlepiej.

  Czas pandemicznej przerwy trener seniorów wykorzystał na podniesienie swoich kwalifikacji. Po odbyciu 8 miesięcznego kursu szkoleniowiec drużyny seniorskiej Bizona Cerkwica uzyskał licencję trenerską UEFA B. Uprawnia ona do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach od klasy okręgowej do klas niższych oraz zespołów młodzieżowych. Kurs obejmował zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne poprzez prowadzenie treningów i odbycie stażu w klubie Intermarche Rega Trzebiatów. Dzięki pozytywnemu wynikowi egzaminu pisemnego jak i ustnego przed Komisją Egzaminacyjną Wojewódzkiego ZPN trener Mariusz Wlaźlak uzyskał dyplom oraz licencję UEFA B. To kolejny, drugi stopień na drodze do podnoszenia kwalifikacji zgodnie z wytycznymi konwencji UEFA.

  Serdecznie gratulujemy trenerowi Mariuszowi Wlaźlakowi uzyskania licencji i życzymy  jego drużynie czołowego miejsca w tabeli.

karnickie.info