Podczas Mistrzostw Polski Fit Kids w Zblewie utalentowana mieszkanka Cerkwicy Lena Chrobak zdobyła V miejsce indywidualnie i II w kategorii duety. Teraz przed Leną Mistrzostwa Europy. Trzymamy kciuki.

W dniach 28-30 maja 2021 r. w Zblewie koło Starogardu Gdańskiego odbyły się Mistrzostwa Polski „Fit Kids” międzynarodowej Federacji WBBF-WFF. Wzięło w nich udział aż 16 klubów sportowych z całej Polski. Federacja powstała w 1968 roku na Litwie i skupia 129 krajów z całego świata. Fit Kids to dyscyplina, w której łączą się elementy akrobatyki, fitnessu i tańca. Sędziowie zwracają szczególną uwagę na precyzję wykonania poszczególnych figur, a podczas trwającego 90 sekund show, zawodnicy prezentują ich bardzo dużo. Potocznie nazywane są saltami, śrubami, fiflakami, gwiazdami, rundakami, poziomkami, skorpionami czy przejściami. „Nie wystarczy wykonać dany element, aby zdobyć za to punkty - mówi Marcin Dubrownik, trener akrobatyki oraz współtwórca Szkoły Tańca Top Toys – aby element został zaliczony, musi być prawidłowo zakończony”. W Zblewie zawodnicy Top Toys zaprezentowali się z najlepszej strony wyprzedzając łącznie piętnaście innych klubów sportowych z całej Polski i zdobywając sześć złotych, pięć srebrnych oraz trzy brązowe medale.

W Mistrzostwach tych  wzięła  udział mieszkanka Cerkwicy – Lena Chrobak. Lena jest pasjonatką fitness i akrobatyki, uczęszcza na zajęcia do koszalińskiej szkoły Top Toys. Podczas sobotnich występów Lena zachwyciła zgromadzone jury swoimi zdolnościami i tym samym w kategorii wiekowej do lat 11 zajęła V miejsce awansując do Mistrzostw Europy i Świata w federacji WBBF-WFF. Natomiast w kategorii duety do lat 13 wraz z koleżanka Julią Predko zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu tak pięknej pasji.