Znakomita pierwsza połowa Bizona w meczu z Reskiem Karcino i prowadzenie 3:1 do przerwy. Dekoncentracja zespołu na początku drugiej połowy i uraz naszego bramkarza pozwoliły przeciwnikom uratować remis w tym spotkaniu.

DSC_9088

20 czerwca na stadionie w Cerkwicy seniorzy Bizona Cerkwica rozegrali zaległy mecz 12 kolejki o Mistrzostwo A klasy z drużyną Resko Karcino. Chwilę po rozpoczęciu brak koncentracji naszych piłkarzy poskutkował otwarciem wyniku przez gości. Ta bramka podziałała na Bizona jak zimny prysznic. Mimo narzucenia szybkiego tempa gry przez zespół z Karcina Bizon bez problemu dotrzymywał mu kroku. Pełne skupienie pozwoliło budować przemyślane akcje. W 12  minucie jedną z nich zakończył strzałem głową Mariusz Wlaźlak doprowadzając do remisu. Cerkwicka drużyna nadal atakowała bramkę Reska. Na prowadzenie w 37 minucie wyprowadził Bizona Dominik Socha, po szybkim rozegraniu rzutu wolnego przez Pawła Rębisza. Niedługo później dobre zgranie piłki Pawła Samulskiego wykorzystał Mariusz Wlaźlak ustanawiając wynik do przerwy na 3:1.

W drugiej części spotkania chęć wygranej spowodowała u zawodników obu zespołów bardziej ostrą grę. W rundzie jesiennej Bizon przegrał z drużyną z Reska aż 0:10. Dlatego nic dziwnego, że w tym spotkaniu chciał za wszelką cenę zrewanżować się rywalowi. Wzmożone ataki przyjezdnych poskutkowały ich celnym trafieniem w 49 minucie. Piłkarze wytrwale starali się zdobyć bramkę, a bramkarz obronić każdy strzał. Widać było ogromną presję mimo, że wynik nie miał wpływu na wyprzedzenie rywala w tabeli. Jedna z interwencji Szymona Kamińskiego w 56 minucie niestety nie zakończyła się dla niego dobrze. Pewnie wychodząc do piłki nasz bramkarz został uderzony w głowę i przez rozcięty łuk brwiowy nie mógł kontynuować gry. Na bramce zastąpił go więc Konrad Gałysa. W 61 minucie drużyna Resko Karcino zdobyła bramkę wyrównującą i jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

Wynik meczu Bizon Cerkwica-Resko Karcino 3:3 (3:1).

Skład drużyny: Szymon Kamiński (Konrad Gałysa), Adam Kempkiewicz (Robert Staliś), Łukasz Basiukiewicz (Gracjan Perskiewicz), Piotr Górski, Mariusz Wlaźlak, Paweł Samulski (Artur Rak), Dominik Socha,Tomasz Kuliberda, Paweł Rębisz, Łukasz Kubicki, Jakub Kaczyński (Szymon Wasylik).

zawodnik rezerwowy: Kamil Blady.

Przed seniorami ostatnie, zaległe spotkanie rundy rewanżowej. Już w najbliższą sobotę 26 czerwca o godz. 16:00 seniorzy zakończą sezon rozgrywkowy spotkaniem w Gostyniu z tamtejszym Bałtykiem.

W ubiegły weekend spotkaniem na własnym boisku z Falą Międzyzdroje rozgrywki ligowe zakończyli trampkarze. W ostatnim meczu Bizon uległ drużynie z Międzyzdrojów 0:8.

Przed naszymi oldbojami ostatni mecz rundy rewanżowej, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godz. 17:00. Najstarsza drużyna Bizona Cerkwica w ramach 26 kolejki II Pomorskiej Ligi Oldbojów zakończy sezon 2020/2021 przed własną publicznością spotkaniem z Ikarem Krosino.