Sobotnim meczem w Stepnicy seniorzy Bizona przerwali złą passę. Rewelacyjny wynik 0:5 i 3 punkty na koncie są powodem do zadowolenia.

248798587544

W minioną sobotę w Stepnicy seniorzy Bizona Cerkwica rozegrali mecz 12 kolejki A klasy gr. 1 z tamtejszym Zalewem. Pełna mobilizacja naszego zespołu widoczna była już od pierwszego gwizdka. Bizon szybko otworzył wynik spotkania, bo już w 3 minucie po strzale Jakuba Kaczyńskiego. Dobra gra w obronie nie pozwalała rywalowi  zdobyć bramki. Nasz zespół stwarzał coraz więcej sytuacji strzeleckich i jedną z nich w 33 minucie po raz kolejny wykorzystał Jakub Kaczyński. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny na korzyść Bizona, który pewnym strzałem wykorzystał Paweł Rębisz i nasz zespół schodził do szatni z przewagą 3 bramek.

Początek drugiej części spotkania to wzmożone i nieskuteczne ataki gospodarzy. Z każdą minutą jednak, Bizon stopniowo przejmował kontrolę, a stwarzane sytuacje bramkowe i celne strzały (62’ Dominik Socha, 70’ Waldemar Łuczejko) powodowały narastającą irytację gospodarzy. Konsekwencją tego było zakończenie spotkania przez Zalew Stepnica w 9-cio osobowym składzie. Jeden z zawodników opuścił boisko w wyniku 2 napomnień za niesportowe zachowanie, natomiast drugi opuścił boisko i udał się do szatni bez pozwolenia sędziego. Ten emocjonujący mecz zakończył się wynikiem 0:5 dla cerkwickiego Bizona.

Zalew Stepnica-Bizon Cerkwica 0:5 (0:3)

Skład drużyny: Szymon Kamiński, Krzysztof Jankowski, Dominik Socha, Jakub Kaczyński, Mariusz Wlaźlak, Waldemar Łuczejko (Mariusz Dziapa), Paweł Samulski, Paweł Rębisz, Tomasz Kuliberda (Gracjan Perskiewicz), Jarosław Fijałkowski, Jakub Grzeszak.

Zawodnicy rezerwowi: Sebastian Jankowski, Adam Kempkiewicz, Wiktor Starukiewicz, Jakub Starzyński, Łukasz Kubicki.

Przed seniorami Bizona Cerkwica dwa ostatnie mecze w tej rundzie. 21.11.2021 r. o godz. 11:00 zagrają oni na własnym boisku z Falą Międzyzdroje, a 28.11.2021 r. o godz. 11:00 również w Cerkwicy Bizon zagra zaległy mecz trzeciej kolejki z Wichrem Brojce.

Fotografia meczowa pochodzi ze spotkania ze Zniczem Wysoka Kamieńska (niestety przegranego), fotografia z szatni została wykonana po meczu w Stepnicy.