Do pojemnika jakiego koloru należy wrzucić papier, a jakiego szkło? Gdzie z naszych domów trafiają śmieci? Na czym polega proces przetwarzania odpadów? Warto wiedzieć i warto uczyć się segregacji od najmłodszych lat. Właściwego segregowania podczas spotkania w świetlicy uczyli się najmłodsi mieszkańcy Czaplina Małego i Czaplic.
Nauka segregacji odpadów może być prosta, skuteczna i przyjemna o czym przekonały się dzieci z Czaplina Małego i Czaplic. Na spotkaniu z panią Inspektor ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami komunalnymi w Urzędzie Gminy Karnice Anną Hoppe młodzi uczestnicy świetlicowych zajęć pozyskali mnóstwo przydatnej wiedzy. Eko-spotkanie zorganizowane zostało przez instruktor Annę Płótnicką w ramach Światowego Dnia Ziemi. Do pojemnika jakiego koloru należy wrzucić papier, a jakiego szkło? Gdzie z naszych domów trafiają śmieci? Na czym polega proces przetwarzania odpadów?- to tylko niektóre z mnóstwa pytań zadawanych przez najmłodszych. Dotyczyły one również zakazu spalania odpadów w domowych piecach i programu Czyste Powietrze. Segregację śmieci powinni mieć w małym paluszku wszyscy obywatele Ziemi. Różnorodność odpadów jest tak wielka, że czasami nawet dorośli mają wątpliwości w którym pojemniku należy je umieścić. Spotkania takie jak to pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości, a naukę tej codziennej czynności warto zacząć w jak najmłodszym wieku.
Głównym celem segregacji śmieci jest ochrona środowiska. Pozwala ona pozyskać surowce wtórne, co znacznie wpływa na zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych. To ogromna korzyść nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla gospodarstw domowych. Pamiętajmy o tym.
karnickie.info