Dzięki wygraniu dwóch ostatnich ligowych spotkań Bizon utrzymał się w A klasie. Już zwycięstwo nad Zalewem Stepnica spowodowało wyjście Bizona ze strefy spadkowej, jednak losy drużyny ważyły się do końca ostatniego meczu tego sezonu.

2082920022717047476

W minioną niedzielę w Międzyzdrojach drużyna seniorów podejmowała Falę Międzyzdroje. Był to bardzo ważny,a zarazem ostatni mecz sezonu. Presja była duża, gdyż zawodnicy mieli świadomość, że to właśnie od nich zależy w jakiej lidze drużyna rozpocznie rozgrywki jesienią. Mimo, że zespół Fali tworzyli głównie młodzi zawodnicy, to drużyna grała odważnie. Wynik spotkania otworzył jednak Michał Drzewiecki, który celnym strzałem do bramki przeciwnika w 12 minucie dał Bizonowi prowadzenie. W drużynie Bizona widoczne było szukanie długiej piłki, by uchronić się od błędu piłka była często wybijana. Niestety do końca pierwszej połowy Bizon nie zdołał zwiększyć przewagi.

Początek drugiej części spotkania to nadal nerwowa gra cerkwickiej drużyny. W 62 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do bramki Fali posłał Mariusz Wlaźlak zwiększając prowadzenie Bizona na 0:2. Po tym trafieniu gra się nieco uspokoiła, a drużyna z Cerkwicy zyskała większą pewność. W 70 minucie mocny wyrzut piłki z autu przez Łukasza Gołego wykorzystał Piotr Krzykowski, który pokonał golkipera gospodarzy i ustalił wynik na 0:3. W końcówce spotkania Fala chciała odrobić straty strzałami z dystansu, lecz bezskutecznie. Wynik do końca spotkania nie zmienił się.

Fala Międzyzdroje – Bizon Cerkwica 0:3 (0:1)

Strzelcy bramek: Michał Drzewiecki (12’), Mariusz Wlaźlak (62’), Piotr Krzykowski ( 70’).

Skład drużyny: Szymon Kamiński, Łukasz Gorajski (Tomasz Kuliberda), Dominik Socha, Gracjan Perskiewicz (Piotr Krzykowski), Michał Drzewiecki, Marcin Jaroszewicz, Mariusz Wlaźlak, Łukasz Goły, Krzysztof Guster, Sławomir Kieliszek, Jarosław Fijałkowski.

Zawodnicy rezerwowi: Dmytro Deneha, Robert Staliś.

Sezon 2021/2022 nie był dla drużyny zbyt udany. Sześć zwycięstw, cztery remisy i szesnaście porażek to końcowy bilans Bizona, który ostatecznie z 22 punktami na koncie zakończył rozgrywki na 11 miejscu w tabeli A klasy gr. 1.  Najlepszym strzelcem Bizona Cerkwica jest Mariusz Wlaźlak, który zdobył 15 bramek dla swojej drużyny.