Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny w Konarzewie zaprasza wszystkich miłośników muzyki organowej na koncert, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Konarzewie. Podczas koncertu „Muzyczna podróż śladami Grünenbergów” będzie można wysłuchać utworów Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Moniuszki i innych kompozytorów. KONCERT1A

  Koncert pod nazwą „Muzyczna podróż śladami Grünenbergów”, nie jest przypadkowy , gdyż nawiązuje do 115 rocznicy śmierci Barnima Grünenberga. Barnim Grünenberg był niemieckim organmistrzem. Pochodził ze znanej rodziny organmistrzów działającej w Szczecinie od 1782. Budowy organów uczył się w domu rodzinnym, a po śmierci swojego ojca, Augusta Wilhelma Grüneberga, kształcił się u swojego wuja, berlińskiego organmistrza, Carla Augusta Buchholza. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie organy na terenie naszego powiatu i większość w województwie zachodniopomorskim zostały wykonane przez Grünenberga. Podczas niedzielnego koncertu grę na organach poprowadzi dr Małgorzata Klorek – absolwentka studiów muzycznych na Wydziałach Wychowania Muzycznego oraz Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na swoim koncie Pani Małgorzata ma liczne konkursy muzyczne oraz koncerty w kraju i za granicą. Dr Małgorzata Klorek jest również organizatorką wielu kursów interpretacji muzyki organowej w Szczecinie dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego, a także kursów  improwizacji organowej pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka. Grze organowej towarzyszyć będzie Zespół Harmonijek Ustnych Animato w składzie: Marek Jaroszyński, Piotr Bieliński i Piotr Włodarczyk) . Podczas koncertu zagrane zostaną utwory znanych kompozytorów m.in. Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i wielu innych.

  Niedzielny koncert w konarzewskim kościele to wyjątkowa okazja do upamiętnienia wybitnego artysty, a także czas odprężenia i relaksu od codzienności.

  Wstęp na koncert jest bezpłatny.

KONCERT 1BKoncert2

karnickie.info