Już w najbliższą niedzielę meczem z Wichrem Brojce seniorzy Bizona Cerkwica zainaugurują nowy sezon rozgrywkowy. Za Bizonem ciężki czas związany z walką o utrzymanie. Wierzymy, że nadchodzące rozgrywki będą bardziej udane. Jak przebiegają przygotowania? Co zmieni się w składzie drużyny? O to zapytaliśmy trenera.

DSC_0155

  „Nastroje przed nadchodzącym sezonem są optymistyczne. Przygotowania były trudne z uwagi na czas pracy w okresie letnim dużej grupy zawodników. Niemniej jednak trenujemy oraz rozgrywamy gry kontrolne. Do drużyny dołączył napastnik Robert Stangrycki, czyli zawodnik  z dużym boiskowym doświadczeniem. Z Bizona Cerkwica do Korony Stuchowo przeszło natomiast dwóch piłkarzy:  Łukasz Gorajski oraz Marcin Jaroszewicz, którym bardzo dziękuję za grę i życzę powodzenia. Priorytetem w nadchodzącym sezonie jest to, aby nie dopuścić do sytuacji, z którą borykaliśmy się ostatnio, gdzie walka o utrzymanie trwała do ostatniego meczu. Personalnie drużyna jest bardzo solidna. Gdyby w każdym meczu do dyspozycji byli wszyscy zawodnicy, to nie boję się o wynik. My trenerzy jesteśmy optymistami i tylko teraz ten optymizm trzeba przelać na zawodników. Jeżeli to się uda to będę spokojny o wysokie miejsce w tabeli. Nie powiem, że praca w Bizonie Cerkwica jest lekka i usłana różami, ale ja lubię wyzwania. Niemniej jednak czuje się w tym klubie bardzo dobrze. Do dyspozycji mamy przede wszystkim jedno z najlepszych boisk w regionie, zatem warunki do uprawiania piłki nożnej są tutaj znakomite. Przed startem ligi Bizon rozegrał kilka gier kontrolnych m.in. z Vinetą II Wolin, Wichrem Brojce oraz Błękitnymi Trzygłów”.-  mówi Krzysztof Guster trener A-klasowej drużyny Bizona Cerkwica. Na pytanie czego życzyć drużynie w nadchodzącym sezonie Krzysztof Guster odpowiedział: „Co do życzeń na nadchodzący sezon to można nam życzyć, aby omijały zawodników kontuzje, zdobycia jak największej liczby punktów oraz tego, by nasze boiskowe zmagania cieszyły kibiców, których serdecznie pozdrawiam i zapraszam na nasze mecze”. Tego właśnie życzymy trenerowi i całej drużynie trzymając za nich mocno kciuki.

  W pierwszej kolejce A klasy gr.1 sezonu 2022/2023 Bizon Cerkwica zmierzy się w Brojcach z tamtejszym Wichrem. Mecz odbędzie się 28 sierpnia  o godz. 15:00.

  Również w ten weekend rozgrywki ligowe rozpoczną nasi oldboje. Najstarsza drużyna Bizona Cerkwica zainauguruje nowy sezon rozgrywkowy II Pomorskiej Ligi Oldbojów również meczem wyjazdowym. W sobotę 27 sierpnia br. o godz. 18:00 Bizon Cerkwica spotka się na boisku z Oldbojami Wyszewo.

karnickie.info