W dobrych i złych chwilach – zawsze byli razem i zawsze mogli na siebie liczyć. Siedem par z naszej gminy obchodziło jubileusz Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji wszystkim jubilatom redakcja Karnickie.info życzy wielu jeszcze wspólnych lat w zdrowiu, miłości i otoczeniu najbliższych.

DSC_0759

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”

Konstanty Ildefons Gałczyński

  W tym roku Jubileusz Złotych Godów w Gminie Karnice obchodzi siedem par, które w 1972 roku stanęły na ślubnym kobiercu:

- Grażyna i Stanisław Dobczyńscy,

- Genowefa i Władysław Jancz,

- Teresa i Ireneusz Krompiewscy,

- Maria i Zbigniew Lewandowscy,

- Ksawerka i Jerzy Markiewicz,

- Teresa i Henryk Prajs,

- Krystyna i Marek Wolańscy.

  To właśnie te pary od ponad pół wieku idą wspólnie przez życie obdarowując się bezgraniczną miłością. Przeżycie pięćdziesięciu lat w małżeństwie to akt niezwykłego oddania i ogromny powód do dumy. Złote Gody to jubileusz niezwykle wyjątkowy i w równie wyjątkowy sposób świętuje się go w naszej gminie. Tegoroczne uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w intencji jubilatów w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Karnicach, którą celebrował ks. Ryszard Wiencis. Następnie w Gminnym Klubie Kultury odbyła się gala uhonorowania par za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia, nadane przez Prezydenta RP, listy gratulacyjne oraz kwiaty szanownym małżonkom wręczył Wójt Gminy Karnice Lech Puzdrowski w towarzystwie pracowników Urzędu Stanu Cywilnego i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Przeździęka. Każda z odznaczonych par jest dowodem tego, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszystko. To także doskonały wzór i przykład dla młodych pokoleń. Przygotowana prezentacja przybliżająca najszczęśliwsze momenty związku wywołała łzy wzruszenia nie tylko u jubilatów, ale także ich rodzin. Przy akompaniamencie Krzysztofa Kolanka i Andrzeja Procka, lampce szampana oraz jubileuszowym torcie odśpiewano złotym parom głośne sto lat. Swoimi występami wieczór uświetniły również uczennice Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach i zespół Żurawianki.

  Redakcja Karnickie.info życzy dostojnym Jubilatom  przede wszystkim zdrowia i kolejnych tak pięknych jubileuszy.

DSC_0904DSC_0961DSC_0925DSC_1008DSC_0971DSC_0795DSC_1089DSC_1168DSC_1187DSC_1231DSC_1262DSC_1274DSC_1286DSC_1294DSC_1301DSC_1310DSC_0766

karnickie.info