Słowa utworu „Kocham wolność” grupy Chłopcy z Placu Broni: „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…” były hasłem przewodnim uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Cerkwicy.

DSC_5149

  Słowa utworu Chłopców z Placu Broni „Wolność kocham i rozumiem” były hasłem przewodnim obchodów Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Cerkwicy. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Pierwsze obchody Święta Niepodległości odbyły się w 1937 roku, ale od 1939r. jego obchody były zakazane i przywrócono je dopiero w roku 1989.

  Z okazji Święta Niepodległości pod kierunkiem Małgorzaty Sobolak i Anity Nowak uczniowie przygotowali część artystyczną. Ilustrowała ona trudne, polskie drogi do odzyskania państwowości i niepodległości. W szczególny sposób zaakcentowano, że dzień ten jest symbolem miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. Patriotyczny charakter uroczystego apelu podkreślały przygotowane przez uczniów plakaty oraz dekoracje w barwach narodowych. Z dumą cała społeczność szkolna odśpiewała także hymn narodowy.

  Święto Niepodległości w tym roku nabiera szczególnego znaczenia. Widząc sąsiednią Ukrainę, która jest w stanie wojny jeszcze bardziej powinniśmy docenić naszą wolność. Ta trudna sytuacja przypomina nam, że wolność i niepodległość nie są dane na zawsze. Musimy więc stale dbać o te wartości i je pielęgnować.

DSC_51295180584481112419452DSC_5195

karnickie.info