W ubiegłą sobotę prelekcją „104 lata Niepodległości. Czego się nauczyliśmy?” Mateusz Kołodziejczyk zainaugurował działalność Forum Historycznego. W najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 17:00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach kolejne spotkanie, którego temat brzmi „Bitwa pod Grunwaldem. Polska na drodze do potęgi”.

3780429441052945881

  W minioną sobotę w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach odbył się wykład inaugurujący działalność Zachodniopomorskiego Forum Historycznego. Pomysłodawcą organizacji jest mieszkaniec Cerkwicy Mateusz Kołodziejczyk, który od 10 lat pasjonuje się historią. Był on także prelegentem sobotniego wykładu zatytułowanego „104 lata Niepodległości. Czego się nauczyliśmy?”. Spotkanie zgromadziło spore grono słuchaczy w różnym wieku. W ciekawy sposób przedstawione zostały kręte drogi prowadzące do odzyskania wolności. Mateusz opowiadał m.in. o I wojnie światowej i Bitwie Warszawskiej. Omówiono losy naszego kraju podczas II wojny światowej i w okresie powojennym. Przypomniano wiele ważnych wydarzeń oraz postaci historycznych. Zgromadzeni w GKK słuchacze nagrodzili jego wystąpienie brawami. O tym, że wykład bardzo się podobał świadczyły także składane gratulacje.

  „Historia lubi się powtarzać, dlatego powinniśmy ją znać, by nie popełniać tych samych błędów i wyciągać odpowiednie wnioski. Zakładając ZFH moim celem było promowanie wiedzy historycznej. Zależy mi na tym, by zainteresować historią szczególnie młodych ludzi. Powinniśmy znać historię naszej Ojczyzny oraz pielęgnować pamięć o osobach które walczyły o wolną Polskę, a które często jeszcze mieszkają wśród nas. Jestem dumny, że jestem Polakiem i dziękuję za to, że orzeł nad Wisłą może latać w koronie. Teraz to my każdego dnia swoimi czynami zapisujemy kolejne karty historii. Serdecznie zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie w ramach ZFH w najbliższą sobotę 19 listopada o godz. 17:00 do Gminnego Klubu Kultury w Karnicach” – mówi dla Karnickie.info Mateusz Kołodziejczyk.

54586563442770507492695368229912893508

karnickie.info