Drużyna seniorska Bizona Cerkwica ma nowego trenera. Na stanowisku trenera Krzysztofa Gustera zastąpił Zdzisław Piątkowski. Wychowanek Górnika Wałbrzych prowadził wcześniej m.in. Flotę Świnoujście, Gryfa Kamień Pomorski i Wybrzeże Rewalskie.

DSC_5355

  Decyzją zarządu klubu nowym trenerem pierwszej drużyny Bizona Cerkwica został Zdzisław Piątkowski. Pochodzący z Wałbrzycha, a od lat mieszkający w Międzyzdrojach szkoleniowiec jest dobrze znany w piłkarskim środowisku. Nowy trener Bizona ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno na ławce trenerskiej jak i na boisku. Zdzisław Piątkowski jest wychowankiem Górnika Wałbrzych, a także bramkarzem czołowych klubów III ligi na Dolnym Śląsku („Bielawianka” Bielawa, „Polonia” Świdnica,  „Rokita” Brzeg Dolny). Poza tym był znanym i cenionym zawodnikiem Leśnika Międzyzdroje oraz Vinety Wolin. Ma za sobą ponad 300 meczów w III lidze i tytuł najlepszego bramkarza w Polsce w barwach Rokity Brzeg Dolny. Jest również półfinalistą Mistrzostw Polski juniorów w barwach Górnika Wałbrzych. Jak sam o sobie mówi całe jego życie i pasja to sport.  Oprócz boiskowych sukcesów ukończył także Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, co wiązało się ze zdobyciem drugiej klasy trenerskiej, a następnie pierwszej. Dzięki ciężkiej pracy i miłości do piłki nożnej Zdzisław Piątkowski aktualnie posiada posiada licencję „UEFA A” uprawniającą go do prowadzenia drużyn drugoligowych. Co Zdzisław Piątkowski robi więc w A klasie?

  „Moim zdaniem wszędzie można pracować. Ja od pewnego czasu postawiłem na stabilizację, bo chciałem łączyć grę w piłkę z pracą. Zawodowo  pracuję  jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Międzyzdrojach. Poprzednio pracowałem w różnych klubach w tym I ligowej Flocie Świnoujście, Gryfie Kamień Pomorski, Vinecie Wolin oraz Wybrzeżu Rewalskim Rewal. W tej lidze jeszcze nie pracowałem i jest to dla mnie nowe doświadczenie. Myślę, że wszędzie można cokolwiek zrobić jeśli są do tego chętne osoby. Sytuacja drużyny Bizona w lidze aktualnie jest jaka jest, ale po to robimy pewne rzeczy, żeby ją zmienić. Czas pokaże, a dzisiejszy trening rozpoczyna naszą wspólną drogę. Nie ważne gdzie jesteśmy dzisiaj, ważne gdzie będziemy za jakiś czas. Wszystko zweryfikuje czas, liga, boisko. Będziemy tak grać jak będziemy trenować – jeśli nie będziemy trenować, to nie będziemy grać. Ważna jest więc praca nad samym sobą. Nie chcę wracać do przeszłości, ale byśmy wykonali pewną pracę dostosowaną do warunków i naszych możliwości. Chcę się oprzeć na ludziach stąd, więc każdy kto będzie miał chęci ma ode mnie zielone światło oraz białą kartkę. O tym co będzie na niej napisane zadecyduje zawodnik. Gra w piłkę nożną ma sprawiać moim zawodnikom radość i zadowolenie. Liczy się to, co przed nami”- mówił Zdzisław Piątkowski.

  Podczas pierwszego spotkania z piłkarzami Bizona nowy trener przypomniał piłkarzom słowa Kazimierza Górskiego „ Piłka nożna jest grą prostą, nieskomplikowaną. Nikt nie wymaga od grającego żadnych cudów, ale przyswojenia sobie zasad regulaminowych, opanowania techniki i przestrzegania dyscypliny taktycznej. Reszty dokona solidny trening i pilna praca nad sobą”, które mimo, że wypowiedziane dawno, są nadal aktualne. Wierzymy w to, ze wspólna praca trenera i zawodników pozwoli zdobywać cenne punkty i wspinać się po kolejnych szczeblach ligowej tabeli.

  W okresie  przygotowawczym seniorzy Bizona Cerkwica trenować będą dwa dni w tygodniu. We wtorki o godz. 19:00 odbywać  się będą treningi w hali, natomiast w czwartki piłkarze będą doskonalić swe umiejętności na boisku Orlik. W ramach przygotowań do rozgrywek ligowych zaplanowane są także mecze sparingowe w tym m.in. sparing z Mewą Resko 5 marca br.

8092407861354001455280951277617274751

karnickie.info