Gospodarze Folwarku Paprotno we współpracy ze stowarzyszeniem „Jestem na pTAK” zapraszają na nietypowe wydarzeni pt. „Noc Sów”. Już w najbliższą sobotę 4 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Paprotnie czekają na Państwa nietypowe wykłady i ciekawostki dotyczące życia sów.

  Pomysłodawcami i organizatorami Nocy Sów jest stowarzyszenie Jestem na pTAK! W wydarzenie włączają się też inne organizacje i instytucje, a także przyrodnicy i obserwatorzy przyrody z różnych części kraju. Dzięki współpracy z wolontariuszami ornitologami, edukatorami i pasjonatami ptaków wspólnie odkrywają świat sów, opowiadają o poszczególnych gatunkach i ich biologii. Podczas spotkania można  poznać metody badań i ochrony Sów oraz dowiedzieć się, jak dużą rolę pełniły w naszej kulturze i legendach. Organizatorzy oprócz prelekcji na temat sów przygotowali również warsztaty plastyczne.

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się o życiu tych rzadko spotykanych ptaków, a także tych którzy pasjonują się sowami do pogłębienia swojej wiedzy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

karnickie.info