W wielkim stylu oldboje rozpoczęli rozgrywki rundy wiosennej. W sobotnim meczu najstarsza drużyna Bizona Cerkwica pokonała zespół z Wyszewa aż 4:1.

W sobotę 1 kwietnia w ramach 14 kolejki II Pomorskiej Ligi Oldbojów Bizon Cerkwica zmierzył się z Oldbojami Wyszewo. Gościem honorowym na pierwszym meczu rundy rewanżowej był Prezes PLO Andrzej Schneider. Po zimowej przerwie piłkarze obu zespołów wyszli na murawę bardzo zmotywowani. Od pierwszego gwizdka rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie. W 24 minucie po faulu na Krzysztofie Jankowskim arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny w wykonaniu Mariusza Wlaźlaka pozwolił otworzyć wynik dając prowadzenie cerkwickiemu zespołowi. Mimo, że drużyna z Wyszewa miała wiele sytuacji to nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Bizon przemyślaną i spokojną grą skutecznie odpierał ataki rywala. W 40 minucie precyzyjne wykonanie rzutu rożnego przez M.Wlaźlaka i błąd bramkarza gości pozwolił Bizonowi cieszyć się z drugiej bramki. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Od początku drugiej części spotkania drużyna z Wyszewa starała się odrobić straty i narzucała coraz większe tempo gry. Popełniane błędy coraz bardziej jednak wzmagały zdenerwowanie piłkarzy gości co przekładało się także na ilość fauli. Jeden z nich na Waldemarze Łuczejko zaowocował drugim w tym spotkaniu podyktowanym rzutem karnym. Jedenastkę ponownie wykorzystał Mariusz Wlaźlak ustanawiając wynik na 3:0. Chwilę później goście zdobyli pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę w tym meczu. Drużyna Bizona mimo zmęczenia dobrze grała podaniami. Pozwalało to zarówno utrzymać się przy piłce jak i stwarzać sytuacje strzeleckie. W 78 minucie podanie Waldemara Łuczejko wykorzystał Robert Stangrycki, który będąc sam na sam z bramkarzem precyzyjnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla Bizona.  Mecz Bizon Cerkwica- Oldboje Wyszewo zakończył się wynikiem 4:1 (2:0).

Skład zespołu: Jakub Leper, Mariusz Wlaźlak, Tomasz Malczewski, Marcin Stawicki, Tomasz Szwech, Sławomir Kieliszek, Krzysztof Jankowski, Mariusz Pałyga, Kamil Pasek, Robert Stangrycki, Waldemar Łuczejko.

zawodnicy rezerwowi: Mariusz Szwech, Krzysztof Antoniak.

Dzięki sobotniej wygranej oldboje z 11 miejsca awansowali na 7 lokatę w tabeli II PLO. Bizon Cerkwica z 17 punktami na koncie aktualnie w klasyfikacji generalnej  znajduje się tuż przed Intermarche Rega Trzebiatów, Spartą Gryfice i Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Brawo

DSC_7166 DSC_7192 DSC_7230 DSC_7334 DSC_7352 DSC_7398 DSC_7495 DSC_7529 DSC_7563 DSC_7577 DSC_7647 DSC_7653 DSC_7741 DSC_7786