Bizon Cerkwica zwyciężył w rozgrywkach B-klasy i zapewnił sobie awans do A-klasy. Pomimo, że do rozegrania pozostały jeszcze cztery spotkania, to zespół może już być pewny awansu.

Przed niedzielnym meczem w Mechowie zajmujący drugie miejsce rywale, przynajmniej teoretycznie, na papierze, mogli dogonić liderujacego Bizona. Stałoby się tak, gdyby Bizon przegrał wszystkie swoje mecze, a przeciwnicy wszystkie swoje wygrali. Już wiemy, że tak się nie stanie. W spotkaniu padł remis 2:2, a to oznacza, że piłkarze, trener i działacze naszego klubu mogą już myśleć o czekającej ich grze w A-klasie. W chwili obecnej mają na swym koncie 32 punkty i żaden zespół nie może już ich dogonić.

Mimo, że piłkarze z Mechowa zdawali sobie zapewne sprawę, że szanse na dogonienie Bizona mają tylko teoretyczne, to widać było, że chcieliby pokazać w meczu jak wartościowym są zespołem. Spotkanie było bardzo zacięte i wyrównane. Obie drużyny walczyły z wielkim sercem i zaangażowaniem. Bizon objął prowadzenie już w 7 minucie spotkania. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mariusza Wlaźlaka piłka odbiła się od słupka, następnie trafiła w plecy bramkarza z Mechowa i wylądowała w siatce. Pod koniec pierwszej połowy ambitni gracze z Mechowa doprowadzili do wyrównania i na przerwę drużyny schodziły przy remisie 1:1. Po przerwie inicjatywę przejęli goście, co zaskutkowało bramką na 2:1. Ta bramka bardzo zmotywowała naszych piłkarzy, którzy bardzo chcieli już w niedzielę zapewnić sobie awans. Wynik na 2:2 ustalił ponownie z rzutu wolnego Mariusz Wlaźlak.

Po końcowym gwizdku zapanowała wśród piłkarzy prawdziwa euforia, bo wynik oznaczał, że Bizon wygrywa rozgrywki B-klasy i awansuje do A-klasy. Był szampan oraz wspólne śpiewy i tańce. Na ten moment czekaliśmy dwa sezony i jest. WIELKIE GRATULACJE !!!

B-klasa: Gardominka/Polonia II Mechowo – Bizon Cerkwica 2:2 (1:1)

Bramki dla Bizona: Mariusz Wlaźlak 2

Skład Bizona: Mateusz Żywiecki, Paweł Hasik, Grzegorz Kępiński (Cezary Ścisłowski), Rafał Latawiec, Adrian Płotała, Łukasz Kubicki, Miłosz Tomaszewski (Łukasz Basiukiewicz), Mariusz Wlaźlak, Tomasz Kaczyński, Tomasz Wlaźlak, Tomasz Kuliberda (Karol Karczewski).

Rezerwowi: Patryk Hasik, Maciej Rucki, Łukasz Basiukiewicz, Cezary Ścisłowski, Karol Karczewski.