Kolejny sezon rozgrywkowy oldboje zakończyli na podium drużyn z najmniejszą liczbą przewinień. Po odebraniu pamiątkowej statuetki z rąk Prezesa PLO Andrzeja Schneidera nasi piłkarze rozegrali dobry mecz, który wygrali 3:1.

W Pomorskiej Lidze Oldbojów na zakończenie każdego sezonu rozgrywkowego trzy drużyny z najmniejszą ilością żółtych i czerwonych kartek zostają wyróżnione. Miło nam poinformować, że nagrodę Fair Play ponownie otrzymał zespół Oldboje Bizon Cerkwica. Tuż przed rozpoczęciem sobotniego spotkania Prezes PLO Andrzej Schneider wręczył pamiątkową statuetkę za sezon 2022/2023 naszej drużynie.

Po oficjalnym wręczeniu nagrody rozpoczął się mecz ligowy 11 kolejki rozgrywek II PLO z Błękitnymi Gonne Małe. Niestety oba zespoły miały problemy ze skompletowaniem jedenastki. Drużyna gości pojawiła się na boisku w dziewięcioosobowym składzie, natomiast Bizon miał tylko o jednego zawodnika więcej. Mimo przewagi liczebnej w pierwszej połowie spotkania cerkwicka drużyna nie wykorzystała swojej okazji. W oddawanych strzałach brakowało celności. Niewykorzystane sytuacje „zemściły się” i to zespół przyjezdnych w końcówce pierwszej połowy otworzył wynik.

W drugiej połowie Bizon skupił się na naprawieniu błędów i dokładności podań. Zaowocowało to wyrównaniem wyniku po celnym strzale Sławomira Kieliszka. Uzupełnienie składu drużyny przez Roberta Stangryckiego znacząco wpłynęło na obraz gry naszej drużyny. W końcówce spotkania Bizon zaczął kontrolować sytuację na boisku. Lepsze zrozumienie przełożyło się na kolejne celne trafienia. W 28 i 30 minucie dwa celne i jak się później okazało decydujące strzały oddał Mariusz Wlaźlak i wynikiem 3:1 zakończyło się to spotkanie.

Bizon Cerkwica- Błękitni Gonne Małe 3:1 (0:1);

Strzelcy bramek: Sławomir Kieliszek, Mariusz Wlaźlak x2.

DSC_4092 DSC_4117 DSC_4127 DSC_4130 DSC_4132 DSC_4137 DSC_4175 DSC_4180 DSC_4194 DSC_4253