Wygrana zespołu, któremu się kibicuje to zawsze powód do radości. Natomiast wygrana, aż trzech drużyn ukochanego, piłkarskiego klubu to już prawdziwe święto futbolu. Sytuacja jaka miała miejsce w ubiegłą sobotę z pewnością zapisze się na kartach historii Bizona Cerkwica. Największą ilość bramek mogliśmy podziwiać w meczu seniorskiej drużyny, która pokonała rywala, aż 7:2.

21 października na własnym stadionie w ramach rozgrywek ligowych rywalizowali zarówno juniorzy, seniorzy jak i oldboje. Po raz pierwszy wszystkie drużyny cerkwickiego Bizona grające jednego dnia pokonały swoich rywali, inkasując jednocześnie komplet punktów. Największa liczba bramek padła jednak w spotkaniu A-klasowego zespołu Bizona Cerkwica z Leśnikiem Kliniska Wielkie.

Bizon od pierwszego gwizdka kontrolował grę i starał się zdominować rywala. Już w 7 minucie fenomenalne wykonanie rzutu wolnego i bezpośredni strzał pod poprzeczkę przez Mariusza Wlaźlaka dał Bizonowi Cerkwica prowadzenie. W 17 minucie bramkarza gości pewnie pokonał Michał Drzewiecki zdobywając bramkę na 2:0. Zawodnicy z Klinisk Wielkich byli jednak bardzo zdeterminowani, by odrobić straty. Jedna z zbudowanych akcji w 28 minucie zakończyła się celnym strzałem i zdobyciem bramki kontaktowej. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu w 43 minucie ponownie piłkę w siatce rywala umieścił Michał Drzewiecki i do przerwy Bizon prowadził 3:1.

Drugą odsłonę meczu rozpoczął gol samobójczy zawodnika z Klinisk. Bizon umiejętnie budował sytuacje, lecz w wielu oddanych strzałach ewidentnie zabrakło celności. Po rzucie rożnym w 54 minucie cerkwicki zespół ponownie cieszył się z gola.  Strzał z rzutu rożnego znakomicie wykorzystał Roman Tymoshchuk umieszczając głową piłkę w bramce przeciwnika. Chwilę później Leśnik odpowiedział celnym trafieniem, lecz gra zdecydowanie przebiegała na korzyść cerkwickiego Bizona. Dobrą formę zawodników potwierdziło zdobycie dwóch kolejnych bramek. W 76 minucie Michał Drzewiecki ponownie popisał się skutecznością, a celnym trafieniem, które zakończyło to spotkanie był podyktowany rzut karny w wykonaniu Yeisona Bolano Garaya.

Mecz Bizon Cerkwica-Leśnik Kliniska Wielkie 7:2 (3:1)

Strzelcy bramek: Mariusz Wlaźlak (7’), Michał Drzewiecki (17’,43’,76’), Roman Tymoshchuk (54’), Yeison Bolano Garay (90+4).

Skład drużyny: Sebastian Typek, Szymon wasylik, Yeison Bolano Garay, Michał Drzewiecki, Roman Tymoshchuk, Robert Stangrycki (Gracjan Perskiewicz), Mariusz Wlaźlak (Tomasz Maliński), Maciej Burczy (Allan Lisek), Piotr Buczkowski, Łukasz Goły, Andriy Rus.

Zawodnicy rezerwowi: Bartłomiej Polak, Szymon Kamiński, Paweł Samulski, Igor Grabian, Hubert Turek.

Przed seniorami przedostatni mecz tej rundy, czyli wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Trzygłów. Trzymamy kciuki za wygraną.

DSC_3375 DSC_3402 DSC_3424 DSC_3445 DSC_3489 DSC_3496 DSC_3509 DSC_3554 DSC_3597 DSC_3732 DSC_3817 DSC_3842 DSC_3938 DSC_3949 DSC_3970 DSC_3995 DSC_4019 DSC_4038