Już wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Słonecznej w Cerkwicy. Prace wykonywane przez Zakład Usługowo Handlowy- Zofii Kurzymskiej podzielone będą na pięć etapów.

Pierwszy etap przebudowy, który rozpocznie się w najbliższym czasie to odcinek jezdni oraz chodnika od bloku nr 1 do bloku 29. W czasie prowadzonych prac poszczególne odcinki ul. Słonecznej będą niestety zamykane dla ruchu wszelkich pojazdów i pieszych.

Etapy przebudowy:

- etap I – od bloku nr 1 do bloku 29,

- etap II – od bloku 29 do bloku 33,

- etap III – od bloku 33 do skrzyżowania przy sklepie Lewiatan (Słoneczna 56),

- etap IV – od skrzyżowania przy sklepie Lewiatan do bloku 51,

- etap V – od bloku 51 do bloku 55.

W ramach przebudowy wykonana zostanie nowa jezdnia z kostki polbrukowej wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową. Dotychczasowe oświetlenie uliczne zostanie rozbudowane, a dotychczasowe oprawy zastąpione zostaną 20 nowoczesnymi lampami drogowymi w technologii LED. Nowa droga zyska także dwa przejścia dla pieszych (przy sklepie Lewiatan, a także bloku nr 47) oraz około 80 miejsc parkingowych.

Prace zakończą się wiosną. Realizacja inwestycji będzie z pewnością wiązała się z pewnymi utrudnieniami, lecz po zakończeniu prac poprawie ulegnie nie tylko estetyka wsi, ale także komfort mieszkańców. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Karnickie.info na bieżąco będzie informowało Państwa o realizacji poszczególnych etapów prac.

DSC_2181 DSC_2168

Zrzut ekranu (1024)

karnickie.info