Już wkrótce rozpocznie się przebudowa drogi gminnej w Dreżewie. Wykonawcą prac będzie firma MAR.K.A. z Gryfic. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz środków z budżetu Gminy Karnice.

29 lutego br. Wójt Gminy Lech Puzdrowski podpisał umowę z właścicielem firmy MAR.K.A. na kolejną inwestycję drogową. W jej ramach przebudowane zostanie  ponad pięćset metrów drogi gminnej w miejscowości Dreżewo. Dotychczasowa nawierzchnia zastąpiona zostanie kostką polbrukową. Część obecnego bruku wykorzystana zostanie jako podbudowa nowej drogi, wzdłuż której wybudowany zostanie także nowy chodnik. Ponadto inwestycja obejmuje powstanie zatoczki autobusowej oraz mini ronda. Wykonane zostaną także nasadzenia nowych drzew.

Koszt inwestycji to 1 422 164,77 zł. Na realizację tego zadania Gmina Karnice pozyskała dofinansowanie w wysokości 50% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała część środków czyli 711 082,38 zł pochodzi z budżetu Gminy Karnice.

DSC_2189

Jest to bardzo potrzebna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Dotychczasowa droga brukowa jest w złym stanie, a jej przebudowa będzie miała znaczny wpływ na poprawę komfortu przejazdu, bezpieczeństwa i estetyki miejscowości. Prace mają rozpocząć się już wkrótce.

DSC_9435 DSC_9442

 

karnickie.info