Gdy zbliżają się wybory przestrzeń publiczną opanowują billboardy oraz banery wyborcze, które widoczne są niemal na każdym kroku. Kandydaci na wójta i radnych z KWW Lecha Puzdrowskiego zamiast inwestować  w wydruk banerów i wizytówek postanowili przekazać te środki dla chorej mieszkanki Cerkwicy.

Billboardowo-banerowy szał jest nieodłączną częścią przedwyborczej rzeczywistości. W naszej gminie nie widać jednak papierowych plakatów i ulotek zarówno obecnego Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego kandydującego na kolejną kadencję, jak i kandydatów na Radnych Gminy Karnice startujących z jego komitetu. Dlaczego?

Zamiast inwestowania w wydruk  wyborczych ulotek, plakatów czy wizytówek kandydaci z KWW Lecha Puzdrowskiego zdecydowali się przekazać te środki na szczytny cel. Mając na uwadze potrzeby lokalnej społeczności kwotę, która miałaby być przeznaczona na promocję przedwyborczą, przekazano tuż przed Wielkanocą na leczenie przebywającej w śpiączce mieszkanki Cerkwicy. Przełożenie dobra osoby potrzebującej ponad własną polityczną promocję jest przejawem prawdziwej empatii i odpowiedzialności społecznej. Śmiało można stwierdzić, że ten gest to najlepsze potwierdzenie  działania w imię dobra mieszkańców gminy.

karnickie.info