Strażacy z OSP Karnice otrzymali nowe ubrania specjalne typu NOMEX. Przekazane przez Wójta Lecha Puzdrowskiego i radnych mundury mają znacząco poprawić bezpieczeństwo i wygodę druhów podczas wykonywania trudnych zadań ratunkowych i gaśniczych.

W dniu wczorajszym w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Karnicach odbyło się przekazanie umundurowania specjalnego. Wójt Lech Puzdrowski wraz z radnymi wręczyli na ręce strażaków 16 szt. mundurów UPS typu NOMEX. Nowe ubrania specjalne są wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur i innych czynników zewnętrznych. Zapewnią one strażakom większą ochronę przed oparzeniami i innymi obrażeniami, co jest szczególnie istotne podczas akcji w pożarach budynków czy wypadkach samochodowych. Dodatkowo, ubrania zostały wyposażone w elementy odblaskowe zwiększające widoczność strażaków w warunkach nocnych lub ograniczonej widoczności. Nowe ubrania specjalne zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu większej wygody i swobody ruchów, a elastyczne materiały i ergonomiczne kroje pozwalają strażakom na sprawniejsze i bardziej efektywne działanie w trudnych warunkach.

Koszt zakupu umundurowania to 66 000 złotych, z czego 40 000 złotych pochodzi z uzyskanego przez gminę dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości, 19 000 zł na ten cel przekazała firma Gaz System, a 7 000 złotych pochodzi z budżetu Gminy Karnice.

Inwestycja w nowe ubrania specjalne to kolejny krok w kierunku poprawy warunków pracy strażaków oraz zwiększenia ich bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jest to także dowód na troskę władz lokalnych o dobro strażaków oraz świadomość ich ważnej roli w społeczności.

430069089_769946328428781_3745017150065724764_n

 

karnickie.info