Koło Gospodyń Wiejskich Trzeszyn oraz Gminny Klub Kultury w Karnicach zapraszają mieszkańców Sołectwa Trzeszyn i Węgorzyn do aktywnego udziału w projekcie: „O środowisko dbaMY i o pszczoły zabiegaMY”.

Projekt realizowany przez  Koło Gospodyń Wiejskich Trzeszyn oraz Gminny Klub Kultury w Karnicach polega na stworzeniu ostoi różnorodności biologicznej. Aby wpłynąć na zwiększenie liczby schronień i miejsc rozrodu dla owadów i ptaków w ramach projektu  powstaną ule oraz budki lęgowe. Ponadto stworzona zostanie wieloletnia łąka kwietna, która nie tylko będzie pięknie pachniała i wspaniale wyglądała, ale przede wszystkim zwabi owady i ptaki. W ramach projektu odbędzie się także wykład na temat zakładania łąk kwietnych, warsztaty robienia naturalnych świec woskowych, a na zakończenie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną na piknik podsumowujący.

Osoby, które chciałby aktywnie uczestniczyć w pracach przy stworzeniu tej ciekawej i bardzo potrzebnej zielonej przestrzeni proszone są o zgłoszenie się do Pani Marzeny Józefowicz lub Pani Beaty Buczkowskiej.

 

Zadanie dofinansowane ze środków programu Społecznik. Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Program Społecznik

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #spolecznik #KARR

Plakat

karnickie.info