Miniony weekend był bardzo udany dla drużyn Bizona Cerkwica. Zarówno oldboje, jak i seniorzy zwyciężyli w spotkaniach ligowych dostarczając kibicom wielu pozytywnych emocji.

W sobotnie popołudnie w ramach 22 kolejki II PLO oldboje spotkali się na murawie z Pametem Świdwin. Najstarsza drużyna Bizona Cerkwica po dobrej grze zwyciężyła w tym meczu 4:3 inkasując komplet punktów.

Największe emocje wzbudził jednak niedzielny mecz seniorów. Bizon Cerkwica przed własną publicznością zmierzył się z Błękitnymi Trzygłów. Dla obu zespołów ten mecz miał ogromne znaczenie. Stawką ostatnich spotkań jest bowiem utrzymanie w obecnej klasie rozgrywkowej. Już od pierwszych minut Bizon narzucił wysokie tempo gry, a boiskowa dominacja szybko przełożyła się na wynik. W 10 min precyzyjne wykonanie rzutu wolnego przez Mariusza Wlaźlaka zaowocowało pierwszym celnym trafieniem. Mimo usilnych starań drużyny z Trzygłowa,  w 24 minucie Paweł Samulski umieścił piłkę w bramce gości zwiększając prowadzenie Bizona na 2:0. Gra była bardzo zacięta. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane, świadome stawki o jaką grały i za wszelką cenę chciały wyjść z tej rywalizacji zwycięsko. W 36 minucie drobne błędy Bizona wykorzystali goście i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1.

Druga połowa to nadal dominacja naszej drużyny. Widoczna przewaga Bizona nad rywalem pozwalała stwarzać dogodne sytuacje. W 52 minucie bramkę na 3:1 zdobył Alvaro Lara Noriega, który w tym spotkaniu był nie do zatrzymania. Atmosfera na trybunach była fantastyczna, a każdy zdobyty gol wywoływał euforię wśród kibiców. Ostatecznie Bizon Cerkwica pokonał Błękitnych Trzygłów 3:1, a zdobyte punkty pozwoliły awansować naszej drużynie na 7 miejsce w tabeli gr.1. Drużyna może być z siebie dumna. Zagrała fantastyczne spotkanie, w którym udowodniła nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale także hart ducha i waleczność.

Skład drużyny: Sebastian Typek, Krzysztof Lisowski, Norbert Michalski, Michał Drzewiecki, Roman Tymoshchuk, Mariusz Wlaźlak (86’ Tomasz Maliński), Alvaro Lara Noriega (90’ Gracjan Perskiewicz), Paweł Samulski (79’ Sebastian Jankowski), Kamil Mądry (46’ Andriy Rus), Krystian Piechowski (65’ Łukasz Polak), Bartłomiej Polak (86’ Allan Lisek).

Zawodnicy rezerwowi: Łukasz Kubicki, Piotr Buczkowski.

„Cieszą kolejne 3 punkty, zdobyte na własnym boisku. Wielkie brawa przede wszystkim dla zawodników, za determinację i wolę walki. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz. Błękitni byli uskrzydleni ostatnią wygraną z Koroną Stuchowo, która walczy o awans do klasy okręgowej. W mojej opinii byliśmy jednak lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. Mieliśmy słabszy moment, w końcówce pierwszej połowy, w którym straciliśmy bramkę, ale w drugiej połowie ponownie przejęliśmy kontrolę, dołożyliśmy bramkę na 3:1 i spokojnie utrzymaliśmy ten wynik do końca. Przed nami ostatnie, wyjazdowe spotkanie z Zalewem Stepnica, do którego pojedziemy z lekko przetrzebioną kadrą. Mimo wszystko jedziemy walczyć o pełną pulę i damy z siebie wszystko. Wygrywając w Stepnicy, możemy zakończyć rozgrywki na 6 miejscu, także jest o co grać”- mówił dla karnickie.info trener seniorskiej drużyny Mariusz Wlaźlak.

DSC_6631 DSC_6660 DSC_6690 DSC_6740 DSC_6789 DSC_6871 DSC_6967 DSC_7000 DSC_7012 DSC_7017 DSC_7165 DSC_7299 DSC_7321 DSC_7346 DSC_7465 DSC_7489 DSC_7578 DSC_7716

karnickie.info