Seniorzy Bizona Cerkwica zakończyli sezon 2023/2024. Rozgrywki A klasy gr. 1 po 20 spotkaniach drużyna seniorów zakończyła na 8 miejscu z 23 punktami na koncie. Przyszedł czas na podsumowanie.

Zakończyły się rozgrywki ligowe A-klasowej drużyny Bizona Cerkwica. Miniony sezon piłkarski nie należał do najłatwiejszych. Rezygnacja trenera Zdzisława Piątkowskiego była trudnym momentem dla zespołu. Piłkarze pod wodzą Mariusza Wlaźlaka podjęli jednak walkę o utrzymanie w A-klasie  i cel został osiągnięty. Bizon Cerkwica z 23 punktowym dorobkiem uplasował się ostatecznie  na 8 miejscu w tabeli gr.1.

TABELA

Siedem zwycięstw, dwa remisy i jedenaście porażek – tak przedstawia się bilans Bizona Cerkwica w sezonie 2023/2024. Łącznie we wszystkich spotkaniach seniorska drużyna zdobyła 36 bramek, a straciła  44.

Klasyfikacja strzelców przedstawia się następująco:

strzelcy

(źródło danych:sprawozdania sędziów).

Minuty spędzone na boisku:

minuty

Spośród boiskowych rywali Bizona mistrzostwo A klasy w grupie 1, a tym samym  awans do Klasy Okręgowej zdobyła Korona Stuchowo z 43 punktami na koncie. Spadek do Klasy B zaliczyła natomiast drużyna Leśnik Kliniska z 18 punktowym dorobkiem.

karnickie.info