Sezon 2024/2025 rozpoczął się znakomicie dla A-klasowej drużyny Bizon Cerkwica, która w swoim inauguracyjnym meczu pokonała rezerwy Floty Świnoujście 5:1. Bramki dla Bizona zdobyli: Rafał Gutowski i Alan Jakubowski.

W sobotę A-klasowa drużyna Bizona Cerkwica zainaugurowała nowy sezon rozgrywkowy meczem z Flotą II Świnoujście. Spotkanie odbyło się na stadionie w Cerkwicy, a atmosfera była niezwykle podniosła.  Piłkarze na boisko wyszli w towarzystwie zawodników drużyny żaków i młodzików, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Zawodnicy najmłodszych drużyn cerkwickiego klubu z dumą eskortowali swoich starszych kolegów, a później dopingowali ich, aż do końcowego gwizdka.

Spotkanie od samego początku układało się po myśli Bizona, a dynamiczna gra szybko przyniosła pierwsze rezultaty. W 30 minucie spotkania Łukasz Polak oddał mocny strzał, który trafił w poprzeczkę, ale dzięki dobremu ustawieniu i szybkiej reakcji Rafała Gutowskiego to właśnie Bizon otworzył wynik tego meczu. Nie minęło wiele czasu, a już w 34. minucie Rafał Gutowski po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, tym razem uderzeniem głową, które podwyższyło prowadzenie Bizona na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Bizon Cerkwica kontynuował swoją dominację na boisku.  W 51. minucie Alan Jakubowski zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny, nie dając żadnych szans bramkarzowi Floty. Gospodarze byli nie do zatrzymania, a ich ataki stawały się coraz groźniejsze. W 75. minucie zawodnik rezerw Floty niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, co podwyższyło wynik na 4:0 dla Bizona Cerkwica. Jednak to nie był koniec emocji. W 85. minucie Alan Jakubowski po raz kolejny znalazł się w świetnej pozycji i zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ustalając wynik na 5:0. Drużyna rezerw Floty zdołała zdobyć honorowe trafienie w 86. minucie, ale nie miało to już większego znaczenia dla losów spotkania. Bizon Cerkwica pewnie zwyciężył 5:1, pokazując, że jest gotowy na rywalizację w nowym sezonie i walkę o najwyższe cele.

Bramki: Rafał Gutowski (30’ i 34’), Alan Jakubowski (51’ i 85’).

Żółte kartki: Robert Stangrycki, Oleksandr Veretsun, Paweł Dobosz.

Skład drużyny: Sebastian Typek, Krzysztof Lisowski, Jakub Skóra, Paweł Dobosz (84’ Zbigniew Olszak), Robert Stangrycki (46’ Michał Drzewiecki), Łukasz Polak (74’ Maciej Jezuit), Adam Osieleniec, Jakub Sobczak (46’ Alan Jakubowski), Oleksandr Veretsun, Rafał Gutowski (80’ Gustavo Ortiz Vasquez).

zawodnicy rezerwowi: Norbert Michalski, Oliwier Stangrycki,Sebastian Jankowski, Daniel Zgierski.

Zwycięstwo z Flotą II Świnoujście dało Bizonowi drugie miejsce w tabeli A-klasy gr. 1.

Już w najbliższą niedzielę, 8 września o godz. 14:00 podopieczni Rafała Gutowskiego zmierzą się w meczu wyjazdowym z drużyną Znicz Wysoka Kamieńska.

DSC_4842 DSC_4850 DSC_4855 DSC_4866 DSC_4900 DSC_4999 DSC_5006 DSC_5031 DSC_5084 DSC_5120 DSC_5160 DSC_5185 DSC_5276 DSC_5308 DSC_5321 DSC_5348 DSC_5362 DSC_5379 DSC_5429 DSC_5490 DSC_5557 DSC_5621 DSC_5721 DSC_5734 DSC_5459 DSC_5756